ATPAKAĻ
    MENU


    Man bija jāuzsāk blogs ar kādām mazliet pieklājīgākām tēmām, lai nenobiedētu cilvēkus (ha). Ir daļa cilvēku, kam šī tēma ir vispār nesaistoša (vīri, dodamies palasīt par ēdienreižu plānošanu), bet dāmām šis varētu būt ļoti saistošs. Gribu parunāt par mēnešreizēm. Jā, tām dienām mēnesī, kad mums bieži vien gribētos vienkārši gulēt mājās un nelīst no segapakšas ārā. Tas process katrai mums ir savādāks – citai garāks, citai sāpīgāks un citai ļoti sarkans, bet kaut kam mēs visas ikkatru mēnesi ejam cauri. Tas mums kaut kā ir “jāpārdzīvo” un es to jau vairākus mēnešus daru ar vienu palīgu – piltuvi.

    Tās iespējas, kā palikt sausām un tīrām, ir nebeidzamas. Mārketinga pasaule mums arī palīdz nopirkt paketes parastās, paketes naktij, tamponi ar vienu un četrām pilītēm, un tam visam klāt nāk biksīšu ieliknīši. Katru mēnesi mēs pērkam jaunas uzpariktes un pieciešam tās pāris dienas mēnesī, kad neko baltu noteikti negribas vilkt. Un pirms četriem mēnešiem es iegādājos menstruālo piltuvi, kas, šķiet, jau sevi ir atmaksājusi. Gribu jums par to pastāstīt normālā valodā kā parastām, uz darbu ejošām sievietēm, lai tas neizklausās gaužām ezotēriski. Vienvārdsakot, mana dzīve diezgan pamainījās, kad nopirku savu rozā draudzeni. Un uz labu!

     

    ● KAS IR MENSTRUĀLĀ PILTUVE? ●

    Tā ir daudzreiz lietojama silikona piltuve, kas tiek lietota līdzīgi kā tamponi. Atšķirībā no tamponiem, tā neuzsūc mitrumu, tāpēc netraumē maksts mikrovidi. Tā arī neko neizdala, jo tamponi tomēr atstāj aiz sevis mazas kokvilnas (un arī ķīmijas) iekšā mūsos. Menstruālā piltuve nekādā veidā neveicina baktēriju veidošanos, kas var notikt ar citiem palīglīdzekļiem. Nez kāpēc par to nekur nestāsta, bet man šķiet, ka šis ir revolucionārs izgudrojums!

    Tā ir tieši tik maziņa

    ● KĀ TĀ TIEK LIETOTA? ●

    Tā tiek ielikta līdzīgi kā tampons. Tajā ir mazi caurumiņi malās, lai veidotos vakums un tā pieliptu pie sieniņām. Ielikšana ir diezgan vienkārša un nav vajadzīgas nekādas prasmes. To pārloka uz pusēm un ievieto. Kad vēlies to iztukšot, aiz kājiņas izņem ārā, iztukšo, izskalo un liek atpakaļ. Tas jādara ar pacietību, jo kā nekā tur ir izveidojies vakums, bet arī easy. Piltuvi var izmantot arī naktīs un sportojot. Kad sarkanās dienas beigušās, to novāra, lai pilnībā dezinficētu, un gaida nākamo reizi.

     

    ● MANA PIEREDZE, ATZIŅAS ●

    Man jāsaka, ka žēl, ka nezināju par tādu jau sen. Pašai ir diezgan jūtīga un cimperlīga maksts vide. Jebkādas izmaiņas un kairinājumi var radīt nepatikšanas. Kādreiz biju tamponu meitene (bet tajā laikā arī ikdienā nēsāku stringus, jo tas bija cool), tad pārgāju uz paketēm, bet abi varianti radīja nepatīkamas izjūtas, sausumus, dažreiz pat iekaisumus (gan ārā, gan iekšā). Jāsaka godīgi – tas viss process man nebija mīļākais un ļoti tās dienas negaidīju. Tad sāku lietot piltuvi un ļoti daudz problēmu atrsinājās. Man nekad (patiešām nekad) vairāk mājās neaizmirstās pakete vai tampons, jo vajadzīgā lietiņa ir ar mani. Mani nenomoka trakais sausums pēc mēnešreizēm. Es vispār nepamanu, kā tās dienas paiet, un priecājos, ka tas ir tā forši, ar cieņu un civilizēti. Jo ilgāk lietoju piltuvi, jo vairāk iepazīstu savu ciklu, un zinu, kad vajadzēs piltuvi iztukšot, kā un kad to noskalot. Man labpatīk piltuvi arī pa vidu nodezinficēt. Izdaru to ar verdošu ūdeni vai ūdeņraža pārskābi, tad noskaloju. Cik varu, naktīs iztieku bez nekā. Man neveidojas nekādu iekaisumu pēc tās lietošanas (tamponiem bija tādas attiecības ar mani) un šķiet vienkāršāk par vienkāršu lietot. Un te būs pats labākais – nopērkot vienu piltuvi, to var lietot pat 10 GADUS, kas nozīmē, ka vairāk nekad nav jātērē nauda simt veidu sieviešu ieleknīšiem. Piltuve “atpelnās” pavisam ātri!

    Man ir vēl viens sirsnīgs ieteikums – kad (vai ja) nopirksiet piltuvi, tur būs rakstīts, ka puļķīti, aiz kā velk piltuvi ārā, var saīsināt. Es ieteiktu, negriezt, pirms esiet pamēģinājušas palietot. Es bravūrīgi nogriezu pusi un pirmo mēnesi mazliet stresā to ņēmu ārā, jo bija sajūta, ka nevaru to izņemt. Ātri piešāvos un ar mazo puļķīti izņemu to ļoti viegli, bet tas var aiztaupīt kādu lieku stresa devu 🙂

    Un, protams, es atkal par saviem atkritumiem.. Padomājiet, cik mēs katra atkritumus saražojam ik mēnesi, lai pasargātu no balto bikšu nepārvēršanos sarkanajās? Pētījumi rāda, ka sieviete sava mūža laikā var saražot ap 140kg menstruālo atkritumu. Jā, man arī slikti palikās.

     

    Somas saturs ar noslēpumaino maisiņu

    ● KUR UN KĀDU PIRKT? ●

    Tās opcijas ir dažnedažādas. Man ir LadyCup un pirku to šeit. Kopumā pasaulē ir 40 ražotāji, kas tādas piedāvā. Skatos, ka ļoti labi izklausās MeLuna, kurai ir dažādas “kājiņas” (manai ir tāds vienkāršs puļķītis, un šķiet, ka bumbiņa vai āķītis varētu būt vēl ērtāks lietošanā). Tad ir arī tāda Organicup, kas man lec ārā Facebook. Man patīk viņu vizuālais tēls, tāpēc te pieminu. Tām ir dažādi izmēri – katram ražotājam viss ir paskaidrots, kāds izmērs kurai ir jāpērk. Diemžēl aptiekās šīs piltuves Latvijā neatradu (es apstaigāju kādas 10, līdz iegādājos internetā), bet ir ārkārtīgi viegli pirkumu veikt internetā. Cerams, ka varētu parādīties Weleda veikalos, jo es ieminējos, ka viņi tādas varētu pārdot. Kopumā tas ir gaumes jautājums, jo domāju, ka tās ir gaužām līdzīgas.

     

    Mans verdikts – es no sirds ieteiktu jums visām šo variantu vismaz apsvērt, jo tas patiešām ir padarījis mēnešreižu laiku daudz patīkamāku. Ar šo piltuvi nāca arī sajūta, ka visu mūžu uz mēnešreizēm esmu skatījusies kā uz “fui, pē, nerunājiet”, bet es tā vairāk negribu. Gribu šo laiku baudīt un priecāties, ka mans ķermenis dara brīnišķīgu darbu. Nu, kaut kā tā.

    Super raksts. Pirms 2 dienām izlasīju šo rakstu un beidzot saņēmos nopirkt menstruālo piltuvi, jau kādu pusgadu nevarēju saņemties un beidzot to izdariju. Tagad tā mani gaida jau omniva pakomātā un nevaru sagaidīt līdz beidzot tikšu pie lietošanas. Pasūtīju internetā OrganiCup

    Ja tev nepieciešama kāda palīdzība ar ielikšanu un izņemšanu (ne fiziska, protams 😀 ), tad vari ieiet mūsu instagram. Tur IGTV ir daži video par menstruālo piltuvi. Varbūt noderēs 🙂

    Un jāsaka godīgi – apsveicu! Lai izdodas sadraudzēties!

    Es arī tagad varu uzrakstīt Update par savu pieredzi ar menstruālo piltuvi.
    Kopumā pozitīvi: ielikšana man izdodas tikai un vienīgi ar Punch-Down Fold, bet tas viss ir pavisam vienkārši. Materiāls patīkams un labi slīd.
    Tā lieta, kurā nevaru un nevaru “iebraukt”, ir izņemšana. Pats process skaidrs: ar lejas muskuļiem jānospiež lejā piltuve nedaudz un jāiespiež lejā tai, lai vakuums pazūd. Tas sanāk līdz brīdim, kad piltuve ir gandrīz ārā un vakuums kā no sevis atkal parādās un piesūcās tā piltuve pie maksts – citreiz baigi nepatīkami. Un tad sanāk vēlreiz iespiest piltuves apakšu un rezultātā puse tās satura notek turpat uz grīdas…
    Varbūt vēl kādai šāda līdzīga pieredze?

    Paskaties youtube video par šo (kas izklausās dikti dīvaini), bet vienreiz redzēju, kur meitene skaidroja izņemšanas tehnikas. Esot vairākas un varbūt kāda no tām der arī tev 🙂

    Sveika,
    Man prieks, ka varu lasīt šādu rakstu un cerams to izlasīs pēc iespējas vairāk sieviešu.
    Es arī uzskatu, ka tas ir revolucionārs produkts un iesaku nebaidīties dāmām izmēģināt to.
    Pati lietoju Organicup jau pusgadu un esmu ļoti apmierināta. Lielais lepnums par sevi katru mēnesi, ka neradu liekus personiskos atkritumus aiz sevis. Sajūtas svaigas un dabiskas.

    Cik forši, ka piltuvju klubiņa biedres tikai aug augumā 🙂 Man arī ir atsākušās mēnešreizes un varu izmantot savu piltuvi. Vēl joprojām patīk tāpat kā pirms tiem diviem gadiem!

    Sveika Laura,
    Atminējos par šo tavu rakstu. Saki lūdzu kad iegādājies piltuvi, kādu izmēru?
    Un ja tas bija S vai pēc dzemdībām ir tagad mainījies izmērs? Vai vēl nav bijusi nepieciešamība izmantot?
    Bet vai uzreiz pēc dzemdībām kamēr tīrīšanās process izmantoji vai tomēr bija par spēcīgu un bieži jāmaina?
    Paldies, par atklātību jau iepriekš. 🙂

    Es diezgan vēlu atbildu, bet ceru, ka vēl noderēs.
    Man tagad ir atjaunojušās menešreizes, un atkal varu lietot piltuvi. Izmēru neesmu mainījusi, jo man neprasās. Tā vien šķiet, ka “tur apakšā” viss palicis salīdzinoši pa vecam. Pēc dzemdībām gan piltuvi neizmantoju, jo tur viss ir tik sakairināts un sāpīgs, ka neko iekšā bāzt negribējās. Man bija plīsumi, un piltuve nebija īsti iespējamais variants 🙂
    Es izmantoju paketes – gan vienreiz lietojamās, gan mazgājamās.

    Lasu šos komentārus un apskaužu visas laimīgās piltuvju īpašnieces. Es izlasīju šo rakstu pirms gada, un arī nopirku piltuvi. Tā bija Meluna. Laida garām, krita ārā, mēģināju pierast, mācīties, izlasīju visu iespējamo par to, kāpēc tā varētu būt, mainīju veidu, kā ievietot, viss it kā bija pareizi, un tomēr puse no piltuves satura vienmēr tecēja garām. Agrāk lietoju paketes, nu man bija piltuve un paketes, kas šķita dīvaini, jo ekonomijas nekādas, nu vienīgi paketes mazāk vajadzēja. Sāku domāt, vai piltuve nav par mazu vai pamēģināt citu ražotāju. Nopirku Organicup. Viss tieši tas pats. Jā, iekšā turas labāk, ārā neslīd, atveras, puse satek piltuvē un puse garām (tāpat turpinu lietot paketes). Mans dzemdes kakls ir tik augstu, ka es to vispār nevaru aizsniegt. Tā nu nekāda ekonomija man nav sanākusi. Divas piltuves 40eur, plus paketes kā parasti. Esmu mēģinājusi 8 mēnešus, man nolaižas rokas. Es viena tāda neveiksminiece, kam nekas nesanāk, jo principā man ideja ļoti patīk.

    Es galīgi neesmu piltuvju eksperts, tik tās lietotājs, tāpēc baigi grūti pat iedomāties, kas varētu būt par lietu.. Izmēru mēģināji ņemt lielāku?
    Ceru, ka kādai dāmai, kas šo izlasīs, būs kāds ieteikums, jo man galīgi nav, ko piedāvāt 🙁

    Čau! Uzdūros šim rakstam tikai tikko, bet lietoju Organicap jau gandrīz gadu. Lasot komentārus, prieks, ka arī Latvijā tas daudziem nemaz nav tāds jaunums (es dzīvoju Anglijā). Žēl, ka pati atklāju tikai salīdzinoši nesen.

    Par Organicup – noteikti iesaku! Sākumceļš noteikti nebija viegls, bija līdzīgas problēmas – slīdēja, griezās, tecēja garām. Un, kas vēl, ņemot ārā bija nepatīkama/sāpīga sajūta, jo piltuves mala likās cieta un nepadevīga, plus vēl sajūta, ka viņa ‘sprāgs’ ārā un būs nepatikšanas. Bet es nepadevos 🙂
    Viena lieta, kas noteikti palīdz, ir atkārtoti mēģinājumi, ar laiku izdodas saprast, kā ērtāk ielikt un kā ar pirkstu ‘apbraukt’ apkārt un sajust, ka ir vietā. Otra lieta, ko varu ieteikt, ir kārtīgi viņu pavārīt, jo (pieņemu, ka līdzīgi ir ar ilgāku lietošanu arī) viņa paliek mīkstāka, vieglāk ieliekama un ārā iznāk mazliet maigāk. Vēl man pašai, ja liekas, ja nav kārtīgi ielikta, pamēģinu uztaisīt pāris dziļus pietupienus, pacilāt augstu ceļgalus, tad parbaudīt ar pirkstu atkal, kas man personīgi palīdz viņu ierotēt vietā. Protams, saprotu, ka tas nav vienmēr izdarāms mazā tualetes kabīnē. Tagad lietoju gandrīz visu laiku, vienīgie izņēmumi ir pa naktīm (jo īpaši pirmajās dienās, ja palieku ciemos – ir gadījušās nopietnas pār/noplūdes) un dažās sportiskās aktivitātēs (arī tikai pirmajās dienās, kad piepildās ātri), jo gadījās diezgan nepatīkama jogas/treniņu situācija, kad stāvēju uz galvas vai darīju ko līdzīgu, tad cēlos augšā un ak, vai.. Bet šādi izņemumi gadās varbūt ‘viens tampons reizi 2-3 mēnešos’, kas nav tik traki, salīdzinot ar agrāko patēriņu. Cerams, nākotnē piešaušos vēl labāk un iztikšu tikai un vienīgi ar piltuvi.

    Šī raksta iedvesmota nopirku piltuvi pirms pāris mēnešiem. Esmu sajūsmā, bet 1. mēnesis bija grūtāks, kamēr ietrenējos. Iesaku ikvienai- jau šajos 4 mēnešos ir atmaksājies, jo savu dabūju ar atlaidi 🙂

    Ak, cik forši, ka ir vēl viena priecīga piltuves lietotāja :)) Prieks, ka noderēja!

    Ja nav dzemdēts, bet mr ir spēcīgas , vai tad labāk būtu lielāks izmērs ? redzu dāžādas versijas. . (29 gadi)

    Es neesmu eksperts, tāpēc tā precīzi nevarēšu pateikt, bet, pēc ieteikumiem skatoties, mierīgi derētu mazā. Man arī bija spēcīgas mēnešreizes, bet tas izmērs nav atkarīgs no tā. Vienkārši sākumā biežāk jāpatīra.

    Kad pirmo reizi izlasīju šo rakstu, nodomāju, vau, kur šī ģeniālā piltuve bija agrāk?! Šodien uzzināju, ka naturalbeauty.lv ir atlaide šim produktam, tiešām pieejamā cenā 15,00 EUR, tāpēc vēlreiz nolēmu izlasīt rakstu un atsauksmes, cerēju atrast un saprast vairāk par izmēriem, jo par cik tā domāta vairāku gadu lietošanai, tad esmu uz rožebas starp abiem pieejamajiem izmēriem. Tomēr, vairākas negatīvās atsauksmes sabiedēja, ja nu tā neder, ja nu nav tik veselīga, ja nu nav tik ērta lietošana, tomēr, tie 15,00 EUR arī ir nauda, lai gan, ja viss izrādās super, tad tā atmaksātos mazāk kā gada laikā.
    Domāju.

    Es nesen redzēju, ka piltuve ir arī Biotēkā, kur sanāk to apskatīt tuvāk un uz vietas. Šoreiz laikam jāsaka – kas neriskē, tas nevinnē 😉

    Noriskēju! Šķiet, ka būšu vinnējusi!
    Lēnām pierodu, bet domāju būsim “draudzenes”.

    Paldies liels, ka uzdrošinājies par to runāt, izglītoji un atklāji, kaut ko par ko es būtu gribējusi dzirdēt jau skolā, kad dāmīte nāca un stāstīja par tamponiem!

    P.S. iesaku pirms pirmās lietošanas apskatīt YouTube video kā to ievietot, redzēju divus variantus un man piemērotākais šķita nevis pārlocīšana uz pusēm, bet vienas malas iespiešana līdz piltuves iekšējām vidum, veidojot tādu kā trijstūrīti, tad tā vairs nešķiet tik baisi liela.

    Izklausās skaisti, bet kā ar publiskajām tualetēm, kur izlietnes ir kopīgas visiem? Arī ceļojot? Ja ir būts DA Āzijas tualetēs, tad Tampax aplikātors būs zelta vērts. Kādreiz tas bija papīra, bet tagad diemžēl biezas plastmasas :/

    Droši vari palasīt manus un citu dāmu komentārus, jo es šo piltuvi lietoju mūsu Šrilankas ceļojumā. Pilnīgi nekādu problēmu 🙂

    Nopirku. Bet turpinu lietot tamponus. Ar tiem ir pilnīgăka dtoşība. Ar piltuvi – kā pagadās.
    Gan ķēpīgā izņemşana, gan tas, kā tā brīžiem vnk neiekārtojas, kā vajag , dari, ko gribi.
    Izņemšans un mazgāšana vispār ir – tāda asiņu ķēpa. Publ.vai darba wc to ērti var darīt tikai veiksmīgi noķerot brīdi, kad ir tukšs. Ej līdz izlietnei asiņainām rokām.. tad atpakaļ.
    Nopirku ar vēlmi ērti justies arī aktīvās dienās mežā. Bet tieši ārpus wc tas ir pilnīgi neiespējami. Nakşņot mežā- nebūt, kur noskalot; asiņu pilnas rokas- nu nē..
    Bet, ja sievietei mr ir vieglas un ir ērta vieta tai visai ķēpai- kpc ne..
    Atpakaļ ar tamponiem jūtos tik tīri.. elementāri viss un aizmirstu, ka ir mr. Ar piltuvi- visu laiku jădomā..

    Ar tamponiem tā neraža ir tāda, ka tie ir piesūcināti ar dažādām draņķībām, ko mūsu makstis paņem sev sieniņās. Ja, nu protams, tu nelieto eko šmeko tamponus, jo tie vismaz nav balināti un netiek lietota ķīmiska kokvilna.
    Man pašai ar visām tām asiņu padarīšanām nav bijis problēmu par Šrilankas ceļojumā, kur dažviet nebija pat normālas tualetes. Tad izmantoju ūdeni no pudeles, lai noskalotu gan piltuvi, gan rokas. Un rokas vienmēr var apslaucīt tualetes papīrā, lai nav jāiet asiņainām rokām pie darba izlietnes 🙂 Es to saku no spēcīgo mēnešreižu īpašnieces skatapunkta.

    Noteikti pierašanas vaina arī man lielā mērā. Un, lai gan neesmu dzemdējusi, tomēr stipro mr dēļ, pirmās pāris dienas bieži jāmaina. Nezinu, varbūt lielāku izmēru vajadzēja ? Vai nu vienkārši jāmāk sevi lasīt ar laiku.
    Sākumā bija komiski – saņemu savu maziņo izmēru – tik mazs ? Tādā taču tik maz ietilps! Bet, kad jāliek iekšā – ai, tik liels pēkšņi liekas 😀

    Pirmās dienas arī man sanāca diezgan bieži mainīt, bet ar laiku patiešām iemācies nolasīt savu ciklu, un zini, kad un cik bieži to vajag “iztīrīt” 🙂

    Paldies, Laura! Tikko pasūtīju tādu pašu, no Naturalbeauty. Es ceru un domāju, ka man patiks to lietot. Esmu ļoti pārsteigta lasot komentārus – dažas sievietes Latvijā to lieto jau gadiem. Man šī lieta ir jaunums, žēl, ka par to vairāk netiek runāts & stāstīts, domāju, ka situācija būtu citādāka, ja, piemēram, visas aptiekas to piedāvātu un iepazīstinātu ar šo produktu.. Nu, prieks, ka vismaz tagad to atklāju. Kad būšu izmēģinājusi, pastāstīšu savām draudzenēm. No auss ausī, tad jau aizies.. Cerams! 🙂 Vēlreiz paldies!

    Cik forši! 🙂 Man prieks par vēl vienu dāmu piltuvju grupiņā 🙂

    Super! Es esmu tik apmierināta! Tā vien tagad liekas, kur es biju ātrāk? 😀 Un līdz tas nav pamēģināts, saprast ir diezgan grūti. Liekas, kā tā vispār jāievieto, kā tur būs, kā tas, kā šitais.. Viss patiesībā ir ļoti viegli! Redzu tikai plusus. PALDIES vēlreiz 🙂

    Kāds prieks lasīt :))

    Sveika, Paldies, Tava raksta iedvesmota, es arī esmu sākusi lietot menstruālo piltuvi. Gribu arī meitai, bet pati nevaru atrast atbildi, vai drīkst lietot piltuvītes nevainīga meitene? Varbūt tev ir informācija, jo nekur nav teikts ne ka drīkst ne arī ka nedrīkst.

    Es tieši neesmu nekur lasījusi, vai to var lietot nevainīgas meitenes, bet mana loģika teiktu, ka droši. Nevainīgas meitenes izmanto arī tamponus, un piltuve nav nekas ārkārtīgi citāds. Ļoti dziļi tā neieslīd, un mana loģika saka, ka nekam ar nevainību nevajadzētu notikt 🙂

    Sveika! Man tāds pavisam muļķīgs jautājums – kā to piltuvi var iztīrīt/izmazgāt publiskās tualetēs? Piemēram, darba vietās ir privātas kabīnes, bet izlietne visiem viena… Lasot rakstu, saprotu, ka piltuvi līdzīgi kā tamponus jāizskalo/var izskalot pēc katras tualetes apmeklēšanas reizes. Bet ja darba vietā (vai jebkurā citā publiskā vietā) sanāk atrasties garas stundas, tad īsti nevaru saprast, kā šis jautājums būtu risināms, jo citādi, labprāt, pamēģinātu!

    Šādās situācijās es piltuvi neskaloju, bet izleju un lieku atpakaļ. Pa vienu dienu noteikti nekas nelāgs nenotiek. Kā parādās iespēja būt kādā tualetē ar izlietni, izņemu ārā un izskaloju 🙂 Man piltuve līdzi bija arī ceļojumā Šrilankā, kur bijām vietās, kur noteikti to negribējās un arī nevarēju noskalot. Visu dienu to tik izlēju un liktu atpakaļ, bet vakarā kārtīgi izskaloju 🙂

    Es lietoju Lady Cap jau vairākus gadus, un esmu neizsakāmi priecīga,par savu izvēli.Mana dzīvē tajās dienās nearko neatšķīrās no ikdienas.

    Cik forši! 🙂

    Paldies par rakstu!
    Kādu laiku biju jau internetā redzējusi piltuvi, bet vienmēr bija nedaudz bail mēģināt. Izlasījusi tavu rakstu, nolēmu pamēģināt. Super!! Vienkārši un ērti. Noteikti ieteikšu draudzenēm.

    Cik forši dzirdēt vēl vienu priecīgu atsaukmsi 🙂

    Vienā citā blogā lasīju, ka piltuves izņemšanas process var izrādīties visai nepatīkams, ja ‘velk’ tikai aiz kājiņas, pašu piltuvi tā teikt nesaspiežot; laikam saistīts ar vakuumu un caurumiņiem, kas tur iestrādāti. Tā kā apsveru beidzot pasūtīt, bet vēl smadzeņoju par modeli, gribējās saprast, vai varbūt modeļi atšķiras arī šajā ziņā – es konkrēti biju lasījusi par RubyCup vairāk, tam arī blogere bija vērsusi uzmanību uz to. Tas gan arī esot pēc struktūras nedaudz stingrāks. Varbūt Tu vai kāda cita dāma māk smalkāk komentēt?
    Un paldies par rakstu, protams! 🙂

    Es pati iemanījos izņemt tāpat vien, aiz kātiņa, bet internetā redzēju vienu video, kur bija paskaidrota cita metode – tāda ar salocīšanu. Tepat komentāros viena dāma minēja vienu Youtube kanālu, kur viss ir par un ap mēnešreizēm 🙂 Tur bija baigi noderīgi padomi tieši saistībā ar pašu piltuvi, kā arī apskate visām pieejamām piltuvēm pasaulē. Varbūt noder 😉

    Iedvesmojos no raksta un uzreiz iegādājos, tepat Latvijā šobrīd ir Euroaptiekās MeLuna zīmols, var dzīvē apskatīt un saprast kura ir vispiemērotākā!

    Super! 🙂 Jā, pēc raksta publicēšanas, uzzināju, ka var iegādāties arī uz vietas. Domāju, ka tās parādīsies arvien vairāk!

    Pati pirms 5 dienām pasūtīju un ar nepacietību gaidu savu pirmo- Organicup- piltuvīti 🙂 Ļoti gribas ko dabisku un arī atkritumus neražojošu 🙂

    Es visu laiku skatos uz to OrganiCup un domāju, ka, ja pirku vēlreiz pirmo piltuvi, droši vien pirktu to 🙂

    Paldies par foršo rakstu, meklēju info par kompostu pilsētā, atradu šo un cerams, ka jau pēc nedēļas būšu lepna piltuves īpašniece! ?

    Ļoti ceru, ka tev tā kļūs tikpat laba draudzene kā man :))

    Kad iegādājos sev MeLuna piltuvi (dažās Euroaptiekās var nopirkt, tikai jāprasa pārdevējai, jo plauktā, man nesaprotamu iemeslu dēļ tā nebija izlikta), jau pēc pirmajām mēnešreizēn sev retoriski vaicāju – kāpēc es to uzzinu tikai tagad? Piltuve sniedz kārtīgu brīvības sajūtu – gan fizisku, gan arī ekoloğisku! Man gan mēnešreižu aktīvākajā dienā piltuve “uzvedas jocīgi” un kaut ko laiž arī garām (bez drošības paketes neiztikt), vēl neesmu tikusi gudra, vai vajag uz to dienu lielāka izmēra piltuvi (man ir M) vai maksts muskuļu aktivitāte to izkustina no vietas… Bet salīdzinot ar pārējiem piltuves labumiem, šis ir sīkums! Galu galā – ir arī mazgājamie biksīšu ieliktnīši, vēl gan meklēju kur pasūtīt ko elegantāku par Mukos esošajām ladies panties – tās mani ne visai uzrunāja.:)

    Tāds prieks dzirdēt par vēl vienu apmierinātu sievieti 🙂 Ja pirmajās dienās tā tomēr kaut ko aizlaiž garām, tad lielisks variants varetu būt menstruālās biksītes. Pati neesmu lietojusi, bet tikai skatījusies vidoe. Ja tas ir tikai tādai drošībai un ne pilnām mēnešreizēm, domāju, ka visu dienu mierīgi bez uztraukumiem var nostaigāt 🙂

    Arī es pirms gada nopirku piltuvi un aktīvi lietoju, lai gan vispār diezgan nomocījos ar izņemšanu/ielikšanu. Taču nu esmu sašaubījusies. It kā jau ērti un forši, vismaz strādājot no mājām (reiz par mata tiesu izmuku no šmuces publiskā vietā un pēc tam vairs neriskēju), BET vizītē pie ginekoloģes viņa pavēstīja, ka nemaz tik veselīgas tās piltuves neesot. Ja piepildās par daudz, tad tas saturs sākot ieplūst olvados, un var rasties visādi saaugumi un iekaisumi. Tā, lūk. Un tā nebija nekāda kaktu dakteriene, bet vienas auglības klīnikas vadītāja, tā ka drusku nobijos. Vēl jo vairāk tādēļ, ka tieši pēdējā gada laikā man tiešām šādas tādas ginekoloģiskas vainas piesitušās…

    Interesanti! Paldies par tik vērtīgo komentāru! Es noteikti turēšu roku uz pulsa un skatīšos, kas un kā ginekoloģijas jomā. Galvenais atcerēties tīrīt piltuvi gana bieži 🙂

    3 paskaidrojošas lietas iztrūkas- ja Ladycup rada vakuuma efektu, tad jau no tampona daudz neatpaliek, piem., gaisa plūsmas, menstruālā caurplūduma svarīgums? Cik bieži jāiztukšo? Vai raujot, viegli iznāk pats ārā un tā dēļ neizšļācas viss negaidot. To dara sēžot uz poda, lai nesasmērētu drēbes? It kā mazas lietas, bet tās veido pilnīgu skaidrību par pašu voov principu. ?

    Ja nemaldos, tad visām piltuvēm ir mini caurumiņi, kas nerada pilnīgu vakuumu, bet tik, cik nepieciešams, lai piltuve atrastos kārtīgi savā vietā. Un parasti, ja piltuve ir pilna, tad liekais daudzums asiņu sūcas ārā tieši pa mazajiem caurumiņiem.

    Paskaidrošu – ieliekot piltuvi, veidojas vakums un asinis patiešām neplūst ārā, bet (un šis ir lielais bet), atšķirībā no tamponiem, tas nerada, siltu, mitru, mikrobiem piepildītu korķi, kas veicina iekaisumus. Kā jau rakstu, man pašai patīk piltuvi lietot pa dienām un naktīs mēģinu iztikt bez (ielieku to tikai pirmajā naktī, pārējās naktīs plūsma nav tik liela), tāpēc varu, kā saka, naktīs pavēdināt 🙂 Ņemot ārā, tā nešļācas. Tas process ir lēnāks kā sākumā varētu šķist. Es to visvieglāk varu izdarīt sēžot, nevis stāvot. Ielikt arī ir daudz vieglāk sēdus, bet šad tad ielieku arī stāvus. Vai sanāca skaidri atbildēt uz visiem jautājumiem? 🙂

    paldies par rakstu. Mani nesen ieinteresēja Thinx biksītes. Neesmu vēl mēģinājusi ne piltuvi, ne biksītes, bet man aug meita. Esam jau runājušas par mēnešreizēm un ko var lietot, tādēļ būs jāsaņemas un jāiegādājas arī modernie un dabai draudzīgie līdzekļi.

    Es tieši nesen skatījos video par līdzīgu biksīšu lietošanu un mani tās arī ieinteresēja, bet vienīgais mīnuss, kas tām ir – tās jāiepērk diezgan daudz, lai ērti lietotu jebkurā mēnešreižu dienā. Ja biksītes jāmaina ik pēc 2h pirmajās divās dienās, tad tās vajag baigi daudz, kā arī jāliek somā līdzi, lai varētu pārvilkt 🙂 Piltuvei tādā ziņā ir pluss, ka tā vienmēr ir līdzi un nekas cits nav vajadzīgs.

    Paldies par šo rakstu! Es arī lietoju Lady Cup 6 gadus, bet tad man notrūka “kājiņa”, tāpēc tagad esmu jaunas meklējumos. Gribu pamēģināt citu, jo lai arī ar Lady Cup kopumā biju apmierināta, reizēm pavisam nedaudz smērējās. Un es gribu pamēģināt tādu, kam izņemšana mazliet atvieglota ar kādu bumbiņu vai āķīti. 🙂 Par neērtām situācijām ikdienā – jā, mani mazliet kaitināja, ka darbā nebija pieejama izlietne tualetē, un biju laimīga, kad nomainījām telpas, kur bija atsevišķa tualete ar slēdzamām durvīm un izlietni! 🙂 Bet es arī visādās tādās situācijās izlīdzējos ar vienkāršu izliešanu un apslaucīšanu ar salveti. Kad pierod, tad nekādu problēmu. Tām, kas šaubās, noteikti iesaku pamēģināt! Un nav jau obligāti pilnīgi visās dzīves situācijās jāiztiek ar piltuvi. Ja ieplānots kas tāds, kur šķiet, ka ar piltuvi būs apgrūtinoši, vienmēr jau ir iespēja pieļaut izņēmumu un lietot paketes vai tamponus. 🙂

    Es pilnīgi piekrītu 🙂

    Es šo brīnumu sāku lietot pavisam nesen, vēl diemžēl neesmu droša, vai tas būs “mans”. Parasti man menstruācijas nerada nekādas nepatīkamas sajūtas, bet tieši, lietojot piltuvi, jutu tādas kā spazmas un velkošu sajūtu. Neesmu gan atmetusi ar roku šai idejai pavisam, vēl paeksperimentēšu, jo kopumā koncepts un lietošana ir super, bet reizēm var būt arī ne tik lieliska pieredze.

    Te varētu būt tas gadījums, ka var pamēģināt ar dažādām firmām un izmēriem. Dāmas te komentāros stāsta, ka tomēr ir atšķirība to biezumā, stingrībā un izmērā, kas varētu ietekmēt kādu sieviešu komfortu. Ja ir vēlme, vienmēr var pamēģināt vairākus variantus, līdz atrodas īstā 🙂

    Hei!
    Daudz par šo lasīts, bet tomēr skeptiskums ir, konkrēti par dažām situācijām, kas pašai aktuālas, piemēram, kā ir ar publiskajām wc, kur nav izlietnes iekšā kabīnītē un galvenais, kā ar ceļošanu? Ne ceļošanu ar paliksanu 5*viesnīcās, bet tieši low-budget un mugursomnieku stilā, īpaši Āzijā, ar daudz-dienīgām telšošanām un kalnu virsotņu sasniegšanām? Izklausās šmucīgi šajos apstākļos, bet pats galvenais, kā nodrošināt zināmu sterilitāti apstākļos, kad nav iespējams to novārīt vai – pat noskalot! 🙂

    No savas samērā ilgas Mooncup lietošanas varu pateikt, ka esmu to tukšojusi gan publiskajos WC, gan brīvā dabā, kāpjot kalnos 🙂 Ja kabīnītē nav izlietnes, es parasti piltivi noslauku ar tualetes papīru un lieku atpakaļ iekšā. Varbūt pirksti ir nedaudz šmucīgi, bet tos fiksi nomazgā, izejot ārā, un viss kārtībā. Un ja brīvā dabā, tad jau šļuka ūdens no pudeles un aiziet 🙂 Pa 6 gadiem vēl nekādu kaiti neesmu noķērusi, un pilnīgi piekrītu raksta autorei – vairs nekādu iekaisumu, niezes, apsārtumu, piena sēnītes, utt., kas man bieži piemetās, lietojot ieliktnīšus, paketes un tamponus.

    Es varu teikt tieši to pašu! Man patiešām ir uzlabojusies maksts mikrovide, kopš lietoju piltuvi. Un man tik ļoti patika tava atbilde par piltuves lietošanu ceļojumos un publiskajās tualetēs! Vairāk tādu vieglu un foršu attieksmju :))

    Liene Sustere

    Paldies! Ups, man 2x sanāca nokomentēt gandrīz to pašu, jo pirmajā reizē (patinot uz augšu) komentēju atverot blogu no facebook un, kad nospiedu “post comment” bloga logs aizvērās, tā kā te komentu neredzēju, likās, ka izgaisa nebūtībā…varbūt vajag kkā, kad nospiež pogu uzrakstu, ka komentārs nosūtīts un gaida apstiprinājumu, zinu, ka citām lapām tā ir. : )

    Tagad uzliku tā, ka parādās 🙂 Paldies!

    Varu tikai piekrist, ka par šo variantu arī labprāt būtu uzzinājusi savos padsmit gados, kad MR dēļ nereti bija nepatīkama sportošanas un ceļošanas pieredze. Tagad jau vairāk kā 2 gadus lietoju piltuvi un MR dienās varu brīvi darīt visu, ko vēlos, arī tālāki braucieni (6-8h) vairs nav ar nepatīkamiem pārsteigumiem un diskomfortu vai tualetes meklējumiem ik pēc pāris h. Tikai vienu reizi sanāca tā, ka piltuve kkā neuztaisīja vakuumu un sanāca, ka tek garām, bet ietrenējot roku un sajūtas, pārbaudīt to ir viegli un šādi “pārsteigumi” izpaliks. Galvenais jauniesācējām – pacietība! Man to izņemt neko neizlaistot sanāca tikai 3. MR mēnesī kopš piltuves iegādes. Sākumā iesaku to mainīt mājās – dušā vai vannā un nesatraukties, jo tad muskuļi paliek “ciešāki” un to izņemt paliek grūtāk. Galvenais ir treniņš un pacietība! : )
    Es varu ieteikt iegādāties RubyCup – fantastisks zīmols un kvalitāte (silikons ir daudz stingrāks kā citām, ko esmu taustījusi…tā pati pieminētā organicup dzīvē ir ar silikona “gļukiem”)…turklāt par katru nopirkto RubyCup’u viens tiks ziedots Āfrikas meitenēm, kuras MR dēļ kavē skolu, jo nevar atļauties paketes un tamponus un bezmaksas piegādātie visām nepietiek. Par visu šo misiju var izlasīt viņu blogā. Turklāt pie viņiem izdevīgāk pasūtīt “Sisterpack”, jeb 2 piltuves, tā vienu var uzdāvināt savai mīļajai māsai vai draudzenei! : ) (P.S. Tieši tuvojas sieviešu diena!!) Un viņiem dažreiz patīk paciņu sūtīt rozā…ejot uz pastu būs pārsteigums. ; ) + nezinu, vai raksta autore lieto arī to, bet pie RubyCup ir pieejams jauks “Kegel trainer” jeb “pelvic floor” muskuļu trenējamais, kas noder ne tikai jaunajām piltuves lietotājām, jo tā piltuvi var izņemt daudz vieglāk, bet ikvienai sievietei, kas vēlas nostiprināt savus muskuļus tur…vairāk par ieguvumiem var izlasīt viņu mājaslapā. Nenožēlosi. ; ) Un, cik zinu, tad ar kodu RUBYNEWSEN1 vari saņemt 10% atlaidi jebkurā laikā (tas ir kods no “newsletter” saņemšanas un nupat skatījos, ka ir kods RUBYENEX, kas dod 15% atlaidi, nezinu gan, cik ilgi darbosies šis). Un, nē, es te neko nereklamēju un man par šo nekas netiek, vnk prieks dalīties labajā un veselīgajā! Lai jauki!

    MAN PATĪK ❤️
    Paldies par padalīšanos 🙂

    Es pavasarī šādu iegādājos un ļoti sapriecājos, ka vairs nevajadzēs pirkt tamponus un viss būs vienkāršāk. Diemžēl kaut kā nesadraudzējos ar viņu. Piltuve regulāri ieslīdzēja pārāk dziļi, radās smērēšanās un arī izņemt bija ārkārtīgi grūti. Nakts, kad gandrīz nekustos kļuva par vienīgo opciju, kad to lietot. Pieņemu, ka varbūt jāpamēģina cits izmērs, vai modelis, jo ļoti gribētos lietot šo brīnumu.

    Šis varētu būt tas variants par citu piltuves zīmolu, izmēru vai materiālu. Skatos, ka meitenes dalās, ka tās iespējas un varianti ir baigi dažādie, galvenais atrast savējo. Pēc manas pieredzes, izņemšanai līdzi uz tualeti jāņem pacietība. Vismaz sākumā! Pēc tam jau iemanās gan viegli ielikt, gan izņemt 🙂 Es noteikti ieteiktu pamēģināt paskatīties citus zīmolus, jo varbūt kaut kas no tā visa tev derētu!

    Ar līdzīgu ideju šo nopirku – domāju, ka būs labs risinājums, BET pēc diez gan daudzām lietošanas reizēm sapratu, ka man tā neder. Ievietojot rodas nepatīkama, velkoša sajūta un pie intensīvākas sporta aktivitātes piltuve mēdz sagriesties/ saslīdēt – lielas šmuces iespējamība. Tad gan vairs nav labi. Biju neatlaidīga, izmēģināju divu veidu piltuves, dažādas ievietošanas pieejas, bet nekā.

    Varbūt tur kaut kur ir arī piltuve tev un pa šo dzīves laiku sanāks to atrast :)) Bet uzslavas par mēģināšanu un neatlaidību!

    Hei! Lasīts par šo daudz jau iepriekš, bet tomēr saglabājas skepse par dažām situācijām, kas manā dzīvesritmā būtu ļoti aktuālas, piemēram, ko darīt, ja to vajag iztukšot publiskā wc, kur kabīnītē nemaz nav izlietne?
    Un kā ar tās lietošanu ceļojot low-budget, īpaši Āzijas valstīs, un mugursomnieku stilā, paliekot teltīs un kāpjot kalnos (uz vairākām dienām)? Iedomājoties šīs situācijas nāk prātā šmucīgi kadri, haha! 🙂

    Hā, tad man ir, ko pastāstīt 🙂 Jā, ne vienmēr izdodas piltivi noskalot, tāpēc ir bijušas reizes, kad to vienkārši izleju un atlieku atpakaļ. Kā parādās iespēja to noskalot, tā arī daru. Var arī uzliet kādu ūdeni, kas līdzi paņemts dzeršanai, ja ir vēlme noskalot. Par ceļošanu ir tā, ka mēs decembrī bijām Šrilankā, kur situācijas bija tieši tādas, kā aprakstīji, bet nebija tik traki! Vienu reizi nošausminājos, jo tualete bija kritiskā stāvoklī, bet es to, nekur nevicinot, ieliku atpakaļ. Kā bija iespēja izmantot kādu dzeramo ūdeni, tā noskaloju. Mēs paši mīlam ceļošanu backpack variantā un šad tad ejam pārgājienos, bet neplānoju izmantot neko citu kā piltuvi. Šobrīd domāju, ka daudz neforšāk ir tās 3 dienas nēsāl līdzi lietotās paketes.. 😀

    he! Super, paldies! ieinteresēji! 🙂
    P.S. Liekas, ka mans jautājus iepostosies 2x, jo likās, ka nenosūtījās! ups! 🙂

    Hā, un man likās, ka es taču atbildēju 😀 Neparullēju uz leju, jo domāju, ka es kaut ko nepareizi uzspiedu. Nu, zin kā, dubults neplīst!

    Super, super, super! Tiesa, ka Latvijā diemžēl par šo diži daudz nerunā. Bieži uzturoties interneta vidē un skatoties visādus youtuberus, par šo lietu zināju jau sen, bet vajadzēja ilgu laiku, lai pati saņemtos un beidzot arī šo izmēģinātu. Viss noveda pie tā, ka pirms kādas nedēļas, kad sākās cikls, sapratu, ka pietiek un piesēdos visu izpētīt. Galu galā pasūtīju Mooncup (32 eur gan, bet bezmaksas piegāde) un tagad nespēju sagaidīt, pirmkārt, pašu piltuvīti un, otrkārt, nākamo mēnešreižu ciklu.. 😀 Kopš pasūtīšanas brīža tā vien gribu visiem izslavēt un teikt, lai nopērk un mēģina un tas noteikti ir tā vērts (cik ironiski, ka pati savu nemaz vēl neesmu rokās turējusi). Prieks, ka par to raksta un citus informē par citādākām iespējām! 🙂

    Jo vairāk mēs, piltuvju piekritējas un lietotājas, par to runāsim kā par kaut ko normāli, jo ātrāk tā būs apritē! Es esmu pļāpīga, tāpēc visas manas tuvās un ne tik tuvās draudzenes zina par šo iespēju. Tas, vai viņas piltuvi izvēlēsies lietot vai ne, nav vairāk mūsu darīšana, bet galvenais ir informēt un runāt par to ne kā par bubuli. Forši, noteikti vari padalīties pēc tam, kā veicās, kad piltuve būs atnākusi un nākamā reize sagaidīta :))

    Sveika, Laura!

    Paldies par interesanto, neparasto, vienkāršo un patieso blogu. Tiešām ļoti vērtīgi.
    Arī kādu laiku domāju par piltuvi, bet vienmēr uztrāpījos negatīvām atsauksmēm. Tavs raksts iedrošināja.
    Interesētu arī kādu kontracepcijas metodi izmanto? Vai ir pieredze ar diafragmu?
    Lai pozitīva diena,
    Ieva

    Es pirms gadiem ~5 nopirku aptiekā LaLuna. Man patīk ideja un koncepts un lietoju šo produktu visu šo laiku, bet man vienmēr bija pirmajās dienās noplūdes un ļoti reti kad izdodas izveidot to vakuumu. Domāju, ka varbūt šī konkrētā nav manam ķermenim piemērota. Tagad, pēc 2. bērna gribu nopirkt citu, cerībā, ka noplūdes nebūs, lai nav vēl paralēli jālieto biksīšu ieliktņi.

    Es jau gadus 5 lietoju ladycomp. Pašlaik, kamēr nav vajadzīgs, aizdevu draudzenei.

    Sveika, Ieva!
    Šajā video vari paskatīties vienu variantu tādai kā zero waste iespējai sekot līdzi savam ciklam https://www.youtube.com/watch?v=EoTmpPP_kD0
    Pati ierīce šeit: https://www.eu.daysy.me/ vai arī var sameklēt amazonā un gan jau arī citur. Ierīce nav lēta, bet tas ieguldījums varētu būt tā vērts. Pati gan vēl nevaru padalīties ar personīgo pieredzi..

    Ir vēl tāda mājas lapa https://www.naturalcycles.com/en, kur var iegādāties to termometriņu, kā arī vēl maksts muskulatūras trenežierus un citus labumus. Es kaut kā biju dzirdējusi, ka tie termometri ir nenormāli dārgi, bet šis ir ļoooti pieejamās cenās.

    Es jau gadus 5 lietoju ladycomp. Pašlaik, kamēr nav vajadzīgs, aizdevu draudzenei.

    Ai, cik forši, ka kaut kas no manis rakstitā, iedod citu perspektīvu 🙂 Es noteikti ieteiktu mēģināt, jo nekas briesmīgs notikt nevar. Kā Baiba forši rakstīja – paskaties dažādus zīmolus, viņu piedāvātos veidus un atsauksmes, lai saprastu, kāda piltuve būtu piemērota tev un tavam dzīvesveidam. Un tad tikai pasūtīšana un izmēģināšana priekšā 🙂
    Par kontracepciju runājot – mēs neizmantojam neko, jo esam atvērti ģimenes pieaugumam, bet zinu, ka kaut kad atkal tas būs aktuāli. Man tikko viena draudzene atrakstīja par auglības atpazīšanas metodi, kas der tādiem stabiliem pāriem, un es gribu par to visu no viņas uzzināt un pastāstīt blogā. Tā kā noteikti kaut kas par šo tēmu nāks iekšā!

    Super, gaidīšu rakstu par kontracepciju 🙂 Un varbūt kādam ir pieredze ar piltuves izmantošanu tīņiem – 13 gadus vecām meitenēm?

    Man ir 14 gadu, piltuvi esmu lietojusi jau 2 mēnešus. No sākuma bija grūti dabūt iekšā, bet tad ar katru reizi jau vieglāk. Manuprāt, ļoti ērta, tikai jāiemanās to visu darīt. Es domāju, ka droši var piedāvāt visām meitenēm, arī jaunākām par mani, ja vien viņas nebaidās no sava ķermeņa.

    Ja ir vēlme runāt ar pusaudzēm/jaunietēm, no sirds iesaku to darīt nevis pašas spēkiem, bet gan kopā ar, piemēram, Papardes ziedu – viņiem ir gan zināšanas, gan pieredze, kā tieši runāt par šādām tēmām ar jauniešiem, gan arī kontakti un reputācija – tā būs vieglāk sasniegt auditoriju un mazāk riskanti kļūt par “tur to jocīgo blogeri, kas kaut ko tur runā par eko šmeko, kas viņu skolā laiž u.tml.”.
    Vēl ir šis projekts, kas gan ar meitenēm, gan viņu vecākiem runā par pašu ciklu un ar ciklu saistītām lietām https://www.facebook.com/mfmprojekts/ Interaktīvi un pārdomāti, varbūt ar viņiem kopā var meklēt veidus, kā meitenēm nodot ziņu.

    Mīļš paldies par ieteikumiem :)) Pilnīgi piekrītu!

    Es savu piltuvi sāku lietot no 3. mēnešreizēm (t.i. 15 gados). Tajā laikā sūtīju no UK MoonCup. Mamma nobolīja acis un sejā bija rakstīts, ka esmu vējā izmetusi 25 Ls. Bet nekā! Ar šiem 25 Ls nodzīvoju 10 gadus, kad jau fiziski un morāli piltuve bija novecojusi un nomainīju uz jaunu.
    Savai brāļa meitai 14 gados arī uzdāvināju vienu. Neesmu prasījusi, kā tagad ir, bet, šķiet, ka ātri aprada un iepatikās. 🙂 Galvenais, lai pusaudze ir atvērta jaunām lietām, izskaidrot tās labumus un iedrošināt.

    Liels paldies! Noteikti parunāšu ar meitu un laba doma par skolām. Zinu, ka bērnu skolā bija lekcija, meita gan teica, ka neko jaunu neuzzināja 🙂

    Ja tev ir kādi forši ieteikumi, kā man izdotos uzrunāt jaunas meitenes, es ļoti labprāt dzirdētu 🙂 Gribu to zināt no mammām un skolotājām, kurām ir pieredze ar šāda vecuma meitenēm.

    Es tieši tagad plānoju runāt ar skolām, kas būtu ieinteresētas mani palaist parunāt ar pusaudzēm par šo tēmu. Gribu pastāstīt kā sieviete pret sievieti, lai var visu izjautāt un izrunāt 🙂 Būtu gribējusi, ka man kaut ko tādu izstāsta, kad biju jaunāka.

    Man ļoti patīk šī: https://www.yuuki.cz/en/homepage
    Caurspīdīga (jo mani mazliet biedē tās krāsa), ir diezgan stingra, līdz ar to labi turās arī sportojot, ērta un ietilpīga! Lietoju savu jau vairāk kā 2 gadus, un mani pārņem šermuļi iedomājoties, ka man būtu jāatsakās no šī iemīļotā priekšmeta. Salīdzinot ar paketēm vai tamponiem – dzīve ar piltuvīti ir pilnvērtīga jebkurā mēneša dienā! Uj, sanāca tāds kā sauklis no reklāmas 😀
    Bet neskrieniet pakaļ draudzeņu vai arī manam ieteikumam, jo katrai no mums ķermenis ir citādāks, tādēļ iesaku paskatīties visādus video par šo tēmu youtubē (es izskatījos daudzus kanāla Precious Stars Pads video). Es savējo izvēlējos visai ilga un daudzu video skatīšanās procesa rezultātā, jo piltuvīte var arī būt par mīkstu/stingru/mazu/platu/garu utt. Tāpēc labāk kārtīgi izvērtēt savu ķermeni, ikdienas aktivitātes un tad izvēlēties labāko ražotāja modeli, jo, cik zinu, šo priekšmetu nevar sūtīt atkaļ, ja kkas viņā nepatīk 😀 Un mēs taču esam pret atkritumu ražošanu, tādēļ esat prātīgas un uzmanīgas savā izvēlē 😉
    Bet tiešām – iesaku visām! Super!

    Paldies par ieteikumu! Ļoti labs un izglītojošs video par to, kā izvēlēties pirmo piltuvi
    https://www.youtube.com/watch?v=_G87oBd6rOw

    Pilnīgi piekrītu par informācijas kārtīgu izpētīšanu! Man, šķiet, ļoti paveicās, jo trāpiju ar pirmo un viss veicas vienkārši ideāli, bet skatos, ka ir meitenes, kurām kaut kas īsti nav strādājis. Šis ir brīnišķīgs ieteikums, ko došu tālāk. Paldies!

    Ļoti drosmīgs raksts. Paldies par info, tikko pasūtiju sev vienu. ?

    Es ļoti vēlētos uzzināt vairāk par to vaginālo termometru. vai ir kāda mājas lapa, kur varētu palasīt par to, ko Tu lieto?

    Tā vien dēļ man bija vērts rakstīt 🙂 Lai izdodas!

    Nopirku, pamēģināju un nolēmu, ka jānāk un jāpasaka Paldies!! Paldies, ka padalijies ar šo. Paldies, ka uzrakstīji par šo. Nopirku (Organicup), pamēģināju un nesaprotu, kā gan es tikai tagad par šo brīnišķīgo mantu esmu uzzinājusi!. Ar tamponiem vienmēr esmu bijusi uz “jūs”, manuprāt, ļoti neērti utt, tāpēc kaut arī piltuve šķita ļoti laba ideja nebiju gaidījusi, ka to patiešām būs viegli lietot!.

    Liels tev paldies Laura, tavs blogs ir foršs, interesants un pavisam noteikti informatīvs. Paldies, ka uzrakstīji par piltuvi.

    Ak, cik forši! 🙂 Es patiešām varu pateikt, ka ar mani bija tāpat! Es šobrīd savu piltuvi lietoju jau 5 mēnešus, un neplānoju nekādīgi doties atpakaļ pie vecā ritma!

    Varu tikai piekrist, ka es arī labprāt par šo opciju būtu uzzinājusi savos padsmit gados, kad sportošana un ceļošana tajās dienās bija “jāiepauzē”, bet tagad jau vairāk kā 2 gadus MR laikā varu gan skriet, gan ilgstoši ceļot (vismaz 6-8h bez problēmām) un nav jāsatraucas, ka kkas sasmērēsies…tikai vienreiz sanāca, ka nepārbaudīju, vai ir vakuums un piltuve sagriezās un iztecēja…bet ar laiku roka ietrenējas un sajūtas arī. ; )
    Pati varu ieteikt RubyCup…fantastisks zīmols un kvalitāte, turklāt pasūtot 1 cup’u viens tiek ziedots arī meitenēm Āfrikā, kas savu MR dēļ kavē skolu, jo tur neviens paketes un tamponus atļauties nevar un bezmaksas visiem nepietiek. Turklāt tur lētāk ir pasūtīt Sisterpack…viena sev un otra mīļajai māsai vai draudzenei..manuprāt, fantastiska dāvana..(un tuvojas sieviešu diena!!) Un vēl….pastā saņemsi rozā paciņu…sievišķīgi taču! : ) + nezinu vai raksta autore izmanto, bet pie RubyCup var iegādāties arī labas kvalitātes “Kegel trainer” jeb “pelvic floor” muskuļu trenažieri, kas izcili noder gan iesācējām piltuves lietošanā (to būs vieglāk izņemt), gan jebkurai citai, kas vēlas nostiprināt savus muskuļus arī tur…par citiem ieguvumiem var palasīt viņu mājaslapā. ; )

    Mēs varētu par šo runāt stundām! Paldies par tik foršo, atklāto komentāru 🙂 Es kegel nelietoju, bet izgāju maksts muskuļu treniņu kursus, kur izmantoju citu trenežieri. Tieši tikko vēl draudzene atsūtīja jaunu brendu no Zviedrijas, kas taisa dažādus foršus produktus šai lietai, kā arī termometru, lai varētu mērīt savu ovulācijas laiku. Es noteikti paskatīšos RubyCup, jo mani ļoti ieinteresēji! Zināšu, ko ieteikt draudzēnēm 🙂

    Es Mooncup lietoju jau gandrīz 6 gadus un esmu sajūsmā! Iedvesmojos no Bea Johnson, kad sāku lasīt viņas blogu par Zero Waste. Atšķirībā no Tevis esmu to kātiņu nogriezusi pavisam, jo man viņš vairāk traucēja ikdienā, nevis palīdzēja piltuvi izņemt. Izņemu piltuvi aiz pašas pamatnes un nekādas ķibeles nav gadījušās. Kādu laiku gan vajadzēja piešauties pie tā, kādā “pozā” piltuvi labāk ielikt un kā ielikt tā, lai izveidotos t.s. “seal”, lai nekas netecētu garām. Bet tagad es nevaru iedomāties, kā varētu bez Mooncup dzīvot – guli kādā pozā gribi, sporto, dejo, peldi, sauļojies… cik Positivus’i ir piedzīvoti bez liekām raizēm ? Noteikti iesaku visām dāmām! Un man šķiet, ka daudz diskrētāk ir, ja piltuves saturu noskalo izlietnē vai podā, nevis kad atvērtā miskastē mētājas izlietotas paketes un tamponi!

    Es pilnībā piekrītu! Mēs tikko bijām ceļojumā Šrilankā un bija tik baudīgi, ka neko nekad nevari aizmirst. Viss tik forši un vienkārši 🙂

    Un paldies Tev, ka uzrakstīji šo rakstu! Savām tuvām draudzenēm jau 2011.gadā par Mooncup uzrakstīju izsmeļošu e-pastu, dažas ir nopirkušas, dažām nav iepaticies.. bet nu šī ir delikāta tēma un ar kuru katru par to nerunāsi 🙂 Tad nu man prieks, ka Tu to izdarīji, un ka raksts ir atradis dzirdīgas ausis 🙂

    Tu par iedomāties nevari, cik es ļoti priecājos par to komentāru gūzmu, kas ir zem šī ieraksta! Tas ir vairākkārtīgs woop-woop!

    Sveika! Paldies, tieši gaidīju Tavu rakstu par šo tēmu! Biju jau par piltuvi dzirdējusi un domājusi…

    Kā sieviete pret sievieti – sirsnīgi iesaku 🙂

    jau “sērfoju”, meklēju un salīdzinu 🙂

    MeLuna ir nopērkama Euroaptiekās Latvijā! 🙂

    Silikona piltuvītes Latvijā tagad var iegādāties (un dzīvē apskatīt-aptaustīt) veikalā SexyStyle 🙂
    Lūk arī links, ar vairāk informāciju:
    http://www.sexystyle.lv/products/seksa-rotallietas/baudai-un-sajutam/intima-veseliba/femintimate-eve-menstruala-piltuve.html

    Es menstruālo piltuvi ieraudzīju veikala skatlogā tieši 8. martā. Tur, kur agrāk, šķiet, bija apģērbu veikals Rīga. Nodomāju, re, cik feini, apģērbu veikals reklamē tādas foršas lietas, laikam tak 8. martam ar godu. Rīgā gan cilvēki advancēti, nodomāju. Safočēju bildes pat. Te tikai nevaru ielikt foto komentārā, ja? Tikai, kad nākamajā logā turpat blakus ieraudzīju maksts trenažierus un citas noderīgas lietas, aizdomājos, kas tas par tādu drosmīgu apģērbu veikalu… Un tad pacēlu galvu un ieraudzīju, ka tas veikals tagad ir SexyStyle. Tā ka – tur droši var doties arī pēc piltuves. Ielikšu saiti uz Lauras foršo rakstu arī savā blogā, kur jau priekšā stāv daži materiāli par šo tēmu.

    Super, paldies par informāciju! Es meklēju, bet laikam neiegāju īstajās aptiekās 🙂

    Pirku pie Mūkusalas apļa! 🙂

    Paldies, par drosmīgo rakstu! Tiešām nošokējos, ka katra sieviete saražo TIK DAUDZ atkritumu.
    Kā var saprast, ka piltuve ir pilna? vai tas, ka veidojas vakuums, nozīmē, ka esi pasargāta no pārplūšanas?

    Marika, man sirsnīgi jāatvainojas par neprecizitāti rakstā par saražoto daudzumu. Lasot vienu pētījumu, nepareizi nolasīju datus, un rakstā biju minējusi kopējo Amerikā saražoto daudzumu. Viena sieviete dzīves laikā saražo aptuveni 130-150kg. Tā ir, ka trīsreiz nepārlasa un nepārčeko ??

    arī 150kg ir iespaidīgi! Ar šo ciparu ir gana, lai es izdarītu savu izvēli – šodien pasūtīju savu piltuvi 🙂

    Ā, kāds man prieks dzirdēt :))

    To, ka piltuve ir pilna, “iepazīsi” ar laiku. Tā var pārplūst, bet tas pats notiek ar tamponu, vai ne? Kad tas vairāk nevar neko uzsūkt, tas sāk laist garām. Es esmu iemanījusies saprast, kurās dienās, cik daudz asiņu saražojas, un iztīru to regulāri. Man pašai nav vēl bijušas situācijas, kad sanāk šmuces 🙂

    KOMENTĒT

    Tavs e-pasts netiks publicēts. Obligātā informācija atzīmēta *