ATPAKAĻ
    MENU

     

    Šo kombināciju uzvilku otrā dienā. Tā tik ļoti patika, ka vilku arī piektajā un kaut kas vēl.

     

    Kāpēc vispār ar tādām muļķībām nodarboties? Varbūt vari aizskriet uz pirmo rakstu palasīt, kāpēc uzliku sev tādu eksperimentu, un tad nāc atpakaļ, jo šajā rakstā padalīšos ar saviem secinājumiem. 7 dienas viena kleita. Tas it kā galīgi nav daudz, bet man tomēr bija. Tūlīt arī uzzināsiet, kas par iemeslu.

     

    Zinu, ka daļai no jums tas šķita kā kaut kāds joks. Kādas vēl komentāros rakstīja, ka tas esot vienkāršāk pa vienkāršu, un lielākoties tā dara ikdienā. Un tas ir baigi forši! Bet ar mani tā nav. Es mainu savu stilu pēc sajūtām. Nav tā, ka man ir šausmīgi biezs skapis, bet es vienkārši sakombinēju sajūtas. Ir dienas, kad jūtos ļoti iedvesmojusies un drosmīga, un savelku kopā nesavelkamo. Ir dienas, kad vienkārši gribas džinsas, t-kreklu un kedas, bet ir dienas, kad gribu kaut ko traki sievišķīgu. Man ir svarīgi to visu mainīt. Un ar vienu kleitu tas ir izaicinoši. Jā, ar tādu super vienkāršu kleitu bez cakas būtu daudz vieglāk, bet laikam izvēlējos šo kleitu, lai izaicinātu sevi divtik. Redz, šī kleita ir vienkārši super! Tā ir nenormāli ērta, vispār neburzās, nesvīst un ātri izžuva pēc mazgāšanas, bet tā ir arī ļoti sievišķīga. Es neesmu radusi katru dienu ģērbties tik sievišķīgi. Man patīk lielie krekli un džinsi, you know.. Tad, nu, katru dienu vilkt kleitu ar rišiņu man patiešām bija baigais izaicinājums.

    Plus vēl nāca krāsa. Runāju ar draudzeni, ka ir situācijas, kad mēs vienkārši kaut kā zemapziņā paņemam grūtāko variantu. Nu, tā, lai interesantāk. Un man ar diezgan intensīvi zilu kleitu staigāt katru dienu bija interesanti. Man patīk neitrāls, šad tad košs un traks, melns un bēšs, un zils un balts. Un katru dienu savās sajūtās. Krāsa man uzlika vēl vienu izaicinājumu iedot sev to ikdienas sajūtu pat tad, kad kleitai ir specifisks tonis. Bet te mazliet vairāk pa punktiem, ko no šīs nedēļas ieguvu.

     

    ● SAPRATU, KAS MAN APĢĒRBĀ IR SVARĪGI ●

    Tā laikam bija viena no svarīgākajām lietām, ko ieguvu no šī izaicinājuma – es patiešām sapratu, kas man personīgi ir ļoti svarīgi, kad izvēlos apģērbu. Tāpēc vien bija vērts to darīt! Man visu šo nedēļu bija milzīgs prieks, ka izvēlējos ērtu un elastīgu kleitu. Ja kleita būtu tāda ierobežojošāka, zinu, ka justos nekomfortā. Un nekomforts ikdienā man neder. Paldies kosmosam, ka paņēmu kleitu, kas viegli kopjas. To jau nojautu pirms paša izaicinājuma, ko minēju arī pirmajā rakstā. Tā neburzījās, viegli izžuva pēc mazgāšanas un neuzrādīja pleķus (man trešā dienā sanāca to mazliet sasmērēt, bet nesanāca laika mazgāt, tāpēc vienkārši uzvilku jaku. Neviens nepamanīja, arī es ne). Un, jā, krāsa bija pateicīga intensīvai ikdienas lietošanai. Domāju, ka ar gaišās krāsas kleitu būtu bijis mazliet citādāk – nepietiktu ar vienu mazgāšanas reizi. Vēl man ļoti svarīgi, ka apģērbu var kombinēt ļoti dažādos stilos. Ar to man gāja mazliet grūtāk ar konkrēto kleitu, jo, kā jau teicu, tā ir ļoti sievišķīga. Tādu nevērīgāku stila sajūtu saņēmu svītrainajā džemperī, bet pat tad likās, ka rišiņa ir par sievišķīgu. Ā, un kleitai nespīd cauri, kas ir milzīgs pluss manā skatījumā. Nebija jādomā, kāda apakšveļa te nespiedīsies/nespīdēs cauri. Varēju vilkt arī savas svītrainās biksītes bez uztraukumiem.

    Tātad man apģērbā ir svarīgs kas? Fiziskais komforts un lietošanas ērtums, kvalitāte, viegla kopšana un noteikti transformējība. Tagad zinu, ka man jāmeklē pēc šiem atslēgas vārdiem ikreiz, kad pērku kādu drēbi. Tiem noteikti jāatbild vismaz 2 no šiem pieciem. Šo secinājumu dēļ vien bija vērts izaicināt sevi, un šī iemesla pēc noteikti ieteiktu pamēģināt arī tev. Varbūt atnāks kāda atklāsme par tavām apģērba vajadzībām.

     

    Laukā vēsi pa kreisi un laukā līst lietus, pūš vējš pa labi.

     

    ● MEKLĒJU UN ATRADU KOMBINĀCIJAS ●

    Pagājušās nedēļas laikā diezgan krasi mainījās laikapstākļi – bija auksti, tad ļoti silti, lija lietus un vienu dienu traki pūta vējš. Apģērbu šo kleitu visos laikapstākļos, un par to priecājos! Tas nozīmē, ka kleita ir gana kombinējama visās sezonās (vēl viena lieta, kas man ir svarīga apģērbā). Ja būtu bijusi vajadzība, tad mierīgi pievilktu klāt arī zābaciņus un gumijniekus, arī foršs lietus mētelis tai ietu klāt. Man ir divas ārjakas, kas lieliski saskanēja ar kleitu, un arī visas kurpes varēju mainīt uz nebēdu.

    Kā jau sākumā minēju, man patīk uzģērbt sajūtas, un visās dienās vienkārši bija jāizdomā, kā šo sajūtu iztulkošu kombinācijā ar šo kleitu. Visgrūtāk gāja ar sportisko stilu, bet pat tad uzvilku kedas un vienkāršu džemperi, un sanāca. Kad gribējās vēl vairāk sievišķības, piekombinēju mazu papēdīti. Un vienu dienu ieliku Burbergas auskarus, un mans “looks” bija gatavs. Pēdējā dienā gan ļoti, ļoti gribēju uzģērbt kaut ko gaišu (un man nav gaišu jaku). Tad uzvilku tādu puķainu krekl-žaketīti. Sajūtu dabūju un varēju skriet dienas darbos!

     

    Pavisam sievišķīgs pa kreisi un sportisks pa labi.

    ● PIESPIEDU SEVI TURPINĀT ●

    Ziniet ir tās reizes, kad kaut ko dari, tad paliek šausmīgi grūti to turpināt, tad tomēr turpini un paliek vieglāk? Nū, man tā bija ap piekto dienu. Tik ļoti gribējās uzvilkt kaut ko pavisam citu. Džinsus un baltu t-kreklu, piemēram. Sasiet matus astē pie īsākas kleitas. Piektajā dienā bija gana grūti, bet kleitu tomēr uzvilku. Lai izaicinājumu turpinātu, teicu sev, ka nav nekas jāsarežģī – vienkārši jāuzvelk tā pati kleita un kurpes. Viss. Tā arī pēdējās 3 dienas nostaigāju – vienkārši kleitā, ārjakā un apavos. Ja pirmās 4 dienas eksperimentēju, pēdējās lietas vienkāršoju. Te atkal vēl viena atklāsme rokās – kad galīgi nevar izdomāt, ko vilkt, velc vienkāršāko. Jo vairāk sarežģīsi vai mēģināsi eksperimentēt, jo sliktāka būs pašsajūta. Tas vismaz nostrādāja uz mani, jo izturēju savas 7 dienas vienā kleitā. Es vislabāk jūtos vienkāršībā. Varbūt tava atklāsme būtu, ka vislabāk jūties ar lieliem auskariem, kas izdara labās pašsajūtas darbiņu. Tad tavs secinājums būtu, ka slikto omu dienās vienkārši ir jāieliek smukie auskari. Un tā katrs var pasecināt par sevi.

     

    Pēdējo dienu vienkāršā versija pa kreisi, septītā diena ar mazliet gaišo pa labi.

    ● PAFANTAZĒJU PAR CITIEM APĢĒRBIEM ●

    Kad pienāca piektā diena, sāku fantazēt, ko tad šodien labprātāk būtu vilkusi. Tā sanāca nodzīvot trīs dienas. Pēc šīm dienām man prātā ir neskaitāmas idejas kombinācijām no tiem apģērbiem, kas man ir mājās, un tas ir tāds ieguvums! Kad gribējās uzvilkt kaut ko sportisku, sāku domāt par visām iespējamām kombinācijām, kas man patiktu. Šobrīd man prātā ir vairākas, kuras varēšu izmantot tuvākajā laikā! Man sanāca vēlreiz ar svaigu skatu paskatīties uz savu skapja saturu un ieraudzīt tajā visu, kas mani ikdienā apmierina. Forši bija, ka pirmā sajūta nebija doties uz kādu veikalu un nopirkt kaut ko jaunu. Bet vairāk – meklēt kombinācijas no tā, kas jau skapī stāvēja. Tā tagad zinu, kurus džinsus savilkšu ar kuriem topiem, kad man uznāks sajūta pēc nevīžīgā un sportiskā.

     

    ● VAI MĒĢINĀTU ILGĀK? ●

    Vienu dienu satiku Indru Salceviču, un viņa man teica, ka taisa to pašu izaicinājumu, tik ar melnu kleitu un mēnesi. Drosmīgi un riktīgi forši! Apmainījāmies ar šo un to, un es paliku domāt, ka varētu mēģināt izaicinājumu pagarināt, ja būtu izvēlējusies vienkāršāku kleitu. Ne tā, ka šī ir sarežģīta, bet vairāk, ka man ir vajadzība, lai kleita ir ļoti neitrāla. Tik neitrāla, ka varu to pielāgot pilnīgi visām sajūtām.  Es jau pārāk ilgi sapņoju par šo kleitu (to diemžēl nesūta uz Latviju), un zinu, ka ar šādu modeli varētu mesties izaicinājumā uz 30 dienām. Varbūt kāda var ieteikt foršu šuvēju, kas man kaut ko līdzīgu varētu uztapināt tepat?

    Lai vai kā, zinu, ka šo zilo smukumu vilkšu arī turpmāk, tikai ne katru dienu. Tā noteikti nāks pie manis dienās, kad gribas kaut ko sievišķīgu un trakoti ērtu. Tad noteikti sniegšos pēc šīs kleitas!

     

    x x x

     

    Kad par kaut ko rakstu, bieži lasītāji uztver to burtiski. 7 dienas, 1 kleita. Šis ir viegli, neiespējami vai bezjēdzīgi. Un vienmēr komentāros cenšos atbildēt un iedrošināt meklēt savus izaicinājumus. Man tā bija nedēļa, citam varētu būt gads. Man tā bija viena kleita, citam viens matu sakārtojums. Netveriet lietas burtiski, bet meklējiet savus eksperimentus, kas ļaus sajust robežu komforta līmenim, un to mazliet pastaipīt. Atrast tās lietas, jomas, situācijas, kas šad tad bojā pašsajūtu, un meklēt, kā to risināt. Varbūt pat ar kāda izaicinājuma palīdzību.

     

    Ja sanāca (vai pat ir ideja, kas tas varētu būt) sevi izaicināt, kā gāja tev?

     

    9 COMMENTS

    Ļoti glīta kleita! Kur pie tādas ir iespējams tikt? 🙂

    Šī ir no Ecattus 🙂

    Kā es saprotu šo sajūtu, šo izaicinājumu! No malas šķiet, kas gan varētu būt vienkāršāks. Manam dēļam ir 2 bikses un 2 džemperi. Vienu nedēļu viens pāris, otru nedēļu otrs. Man katru dienu ir meklējums pie skapja, ko tad es šodien vilkšu, ko man gribas, kādas sajūtas, vai gribu pa vienkāršo vai pa sievišķigo. Bet tas, ka nespēju “opredelitsja” par vienu stilu, apgrūtina drēbju iegādi, jo jāpieskaņojas tik daudz kam. Gan ērtumam, gan sievišķīgumam, gan sportiskumam. Bet esmu ceļā uz savu stilu. Man jau sanāk. Piem. atteikties no kaut kā, kas patīk, bet kuru būs grūti pavilkt apakšā kādai virsdrēbei.

    Par šuvēju – Zane Zaharova:)

    Pēc iepriekšējā ieraksta gāju googlēt citus piemērus, un izskatījās, ka pārsvarā tomēr izvēlas tādas tunik-kleitas, ko var uzvilkt gan kā kleitu, gan kā topu/tuniku. Tas noteikti palīdz tādās “džinsi un tkrekls” dienās.

    Jā, tas gan 🙂 Tad mierīgi var veikt izaicinājumu visu mēnesi, jo apakšā var pavilkt kādu krekliņu un piekombinēt kedas. Ja kādreiz šo atkārtošu, noteikti to ņemšu vērā!

    Lieliski! Un, ja runājam par Everlane, tad ikpalaikam viņi uztaisa worldwide shipping(parasti uz kādiem svētkiem). Pati gan tikai cierēju un neko no tiem smukumiem neesmu iegādājusi 🙂

    Jā, es pagājušo reizi nokavēju, un tagad gaidu nākamo “svētku” dienu 🙂

    Interesants eksperiments, bet man šķiet grūtākā daļa ir izmazgāt un izgludināt apģērbu, kas jāvelk veselu nedēļu. Varbūt tas neburzās, un tad nav jāgludina, bet katrā ziņā es nevarētu vakarā izmazgātu kleitu uzvilkt nākamajā rītā, jo tā visticamāk nebūtu pa nakti līdz galam izžuvusi. Pie tam – taisīt veļas mazgāšanu vakarā vispār ir sarežģīti (lai gan pilnu veļasmašīnu pielasīt nav problēmu, mēs esam ģimenē 5 cilvēki). Man šķiet arī, ka, lai cik kvalitatīvs būtu apģērbs, tas tomēr novalkājas ātrāk, ja to velk katru dienu (mūžīgu apģērbu vienkārši nav). Es to sev esmu atrisinājusi ar kādām 15 kleitām (visas šūtas pie šuvējas no kvalitatīva auduma, ir ziemas un vasaras kleitas) un tās valkāju uz pārmaiņām. Tā ir vislabāk. Esmu sapratusi, ka kleita ir ideāls apģērbs, jo nav jādomā, ko pievilksi klāt. Uzvelc un jau esi saģērbies no galvas līdz kājām.

    KOMENTĒT

    Tavs e-pasts netiks publicēts. Obligātā informācija atzīmēta *