ATPAKAĻ
    MENU

    Kopš cenšamies dzīvot Zero Waste dzīvesstilu, ir lietas, kas ir ļoti mainījušas, un ir lietas, kas palikušas gandrīz nemainīgas. Veļu mēs mazgājam arī tagad, tikai mazliet ir pamainījušās metodes. Jāsaka gan uzreiz, ka neko milzīgi revolucionāru jūs šajā rakstā neatradīsiet, jo izmantojam veļas pulveri, traipu tīrāmo un veļasmašīnu, mēs vienkārši to darām tā, lai mazāk veidotos atkritumi. Un es vismaz būšu padalījusies ar kaut ko ikdienišķu, par ko cilvēki man bieži jautā.

    Šis noteikti ir ieraksts, kura galā ļoti, ļoti priecāšos par jūsu pieredzēm ar dažādiem pulveriem, tīrīšanas līdzekļiem un mājās pagatavotiem veļas mīkstinātājiem.

     

    ● IKDIENĀ ●

    Mēs šobrīd vēl esam divatā, tāpēc veļu sanāk mazgāt vienu reizi nedēļā. Parasti sadalu tādā kā gaišākā, tādā kā tumšākā un baltā veļā, ko vienā reizē pēc kārtas arī ielieku veļas mašīnā. Ja netīra palikusi kāda smalka blūzīte vai adījums, tos mazgāju biežāk ar rokām vai vismaz noteikti atsevišķi. Es esmu no tām, kas gandrīz neko nemazgā augstāk kā 40°. Parasti veļa tiek mazgāta vai nu 30° vai 40°, un 60° un kur nu vēl 90° temperatūras paliek reti netīriem vai savazātiem gadījumiem (gultas veļas un dvieļi). Pati esmu mācījusies modes institūtā, kur veselu gadu studēju tekstilus, to uzbūvi, kopšanu un izturību pret dažādiem apstākļiem, un tam birciņā uzrādītajam grādu cipariņam tomēr ir jāpievērš uzmanība. Tekstili ir palikuši gan daudz sarežģītāki kā senos laikos, gan arī bieži vien nekvalitatīvāki, tāpēc tiem nav piemērotas augstas mazgāšanas temperatūras. Ja kaut kur ir rakstīts, ka mazgāt nevar, tad ļoti ieteiktu tā arī darīt, jo liela iespēja, ka tekstils vai kādas citas detaļas (piemēram, apģērba forma vai krāsa) mainīsies. Kad strādāju veikalā, mums šādi “neticētāji” nāca atpakaļ ar izbalējušām zīda blūzēm, kuras nedrīkstēja mazgāt, bet, protams, tika iemestas veļas mašīnā.

    Cilvēkiem aizmirstās, ka visa veļa nav jāmazgā 2h. Bieži vien pilnīgi pietiek ar ātro skalošanu, ja apģērbs ir tikai mazliet sanēsāts. Es visbiežāk veļas mašīnai izmantoju “paātrinājuma” ciklu, jo neredzu vajadzību mazgāt kaut ko ilgāk par 1,5h. Ja ir vajadzīgs iztīrīt kādu traipu, tad iemērcu apģērbu pirms tam ūdenī un no traipa atbrīvojos pirms mazgāšanas. Lai nav lieki jātērē elektrība un ūdens uz slinkumu.

    Man šobrīd vēl tādas iespējas nav, bet gaidu to mirkli, kad varēšu žāvēt veļu ārā, svaigā gaisā.

    Kā jau teicu, nekādas milzīgi revolucionāras metodes mēs savās mājās neizmantojam, jo veļas mašīnā liekam veļas pulveri. Tikai tādu, ko var iegādāties papīra/kartona iepakojumā. Līdz šim biju iemīļojusi šķidro veļas mazgātāju, bet, kopā ar Zero Waste ienākšanu, esmu pārgājusi uz pulverveida mazgātāju. Savējo mīļāko, šķiet, vēl meklēju, jo eksperimentus tikai tagad sāku. Kā pirmo nopirku vienu Biotēkas veikalā, un šobrīd viss šķiet forši (baltai veļai piepirku klāt dabīgo “balinātāju”, ko pievienoju pie mazgāšanas). Veļa top tīra, un tas ir pats svarīgākais. Nav jau obligāti jāpērk bio eko veļas pulveri, jo to kartona kastēs var nopirkt arī Drogās. Mēs vēlamies samazināt ne tikai atkritumu, bet arī nevajadzīgo ķīmisko elementu daudzumu savā dzīvē, tāpēc meklējam “tīrākas” alternatīvas.

    Viena no Zero Waste veļas mazgāšanas alternatīvām ir izmantot ziepju riekstus (angliski atradīsiet pēc Soap Nuts). Bija laiks, kad mēs savās mājās pirms daudziem gadiem mēģinājām, bet tad tas eksperimenta laiks nebija pietiekoši ilgs. Kopš janvāra par to esmu iedomājusies, bet šobrīd esmu vairāk lasījusi, ka tie veļu īsti nemazgā. Tie ir lieliski, ja ir vajadzīgs veļu izskalot (kas ir bieža vajadzība mūsu mājā), bet ne mazgāt traipus. Un baltā veļa paliekot pelēcīga un/vai dzeltena, kas nav īsti mans mērķis. Varbūt kādam no jums ir forša un pozitīva pieredze ar ziepju riekstiem

     

    ● TRAIPI ●

    Man nepatīk, ja veļa ir jāpārmazgā, jo nav iznācis kāds traips, tāpēc biju traipu tīrāmā meklējumos. Kādreiz lietoju dažādus – izsmidzināmus un beramus -, bet pēdējo pus gadu mēs mājās izmantojam neko vairāk kā vecās labās veļas ziepes. Tās ir ļoti efektīvas, ekonomiskas un traki lētas. Es savējās pērku tirgū pie tantēm, un manējās maksā tieši 45 eiro centus. Kaut gan šādas veļas ziepes ir ļoti dabisks produkts, tās nav veģetāriešiem un vegāniem piemērotas, jo satur dzīvnieka žulti. Es nedomāju, ka tiek nogalināti dzīvnieki, lai to žulti iegūtu (tas vairāk ir blakusprodukts), bet tomēr gribēju informēt. Šādas veļas ziepes izmantojam pilnīgi visam – gan smalkākai, gan ne tik smalkai veļai. Traipi patiešām izmazgājas, un veļas mašīna jāslēdz tik uz maziem grādiem un laiku.

    Veļas ziepes un ūdens – lieliskākais traipu tīrītājs.

    Bet ir traipi, kuriem nevajag uzreiz mesties virsū ar mazgāšanu, jo tie var ieēsties audumā vēl dziļāk. Piemēram, kodīgi sarkanos traipus (asinis, sarkanvīns, ogas) es no sākuma izskaloju aukstā ūdenī. Kad sarkanais kļūst par zilu un vēlāk pazūd, tad tik mazgāju ar siltāku ūdeni un veļas ziepēm, lai pārliecinātos, ka traips nepaliks. Eļļas traipus mazgāt nemaz nevar! Tie no sākuma ir jāapber ar miltiem, kārtīgi jāizmasē, līdz mitrums ir iznācis ārā pavisam, un tikai tad var būt saskare ar ūdeni. Ja mazgāsi uzreiz, eļļa ieūcas materiālā un pēc tam ir gandrīz neiespējami izmazgāt. Jo ātrāk uzliksiet miltus, jo mazāka iespēja pēc traipa. Šādi var iztīrīt eļļas traipu arī bez mazgāšanas, kad kaut kur esiet ārpus mājas. Mani šī metode izglābusi gan kafejnīcās, gan kāzās, kur sanācis smalku apģērbu aptašķīt ar eļļu.

     

    ● SMARŽA & MĪKSTINĀŠANA ●

    Un te, nu, mēs pieskarsimies tēmai, kas man ir mazliet sāpīga. Es esmu no tiem dīvainīšiem, kuriem patīk veļas pulvera smarža. Dažreiz šķiet, ka jo ķīmiskāks veļas pulveris, jo labāk.. Arielus un taidus mājās jau sen nelietojam, bet atzīšos, ka man patīk kaut ko saņemt, kas mazgāts svešā mājā. Bieži lietas smaržo pēc pulvera. Man pat parfīma mīļākās notis ir tādas, ka atgādina svaigi mazgātas veļas smaržu jeb, kā Andis saka, tāds, kas smaržo pēc ziepēm. Sāpīga tēma tāpēc, ka šo smaržo (kur nu vēl noturīgu) nevar iegūt ar dabiskajiem veļas mazgātājiem. Esmu mēģinājusi visādi likt ēteriskās eļļas skalošanas nodalījumā, bet smarža ir tikai brīdī, kad attaisa veļas mašīnu. Nav jau tā, ka man tas sagādā kaut kādas nepatīkamas sajūtas, tik smaids man ir lielāks, kad smaržo pēc svaigi mazgātas veļas. Varbūt jums ir kādi ieteikumi un/vai pieredze ar dabīgiem veļas smaržlīdzekļiem, kas nav iepakoti plastmasas pudelītēs?

    Kaut es to lavandas smaržu varētu paturēt uz apģērba…

    Ja apģērbs ir ļoti sasmacis (man teica, ka bērnu drēbītes var sākt ost pēc čurām, ja visu laiku izmanto tikai dabiskos mazgāšanas līdzekļus), to var ielikt pamērcēties etiķūdenī. Tas nogalina baktērijas, tāpēc to var darīt arī šķietami baktēriju pilniem apģērbiem. Nu, piemēram, ja gribas izmazgāt slimošanas drēbes un gultas veļu.

    Otrs jautājums parasti attiecas uz veļas mīkstināšanu. Nezinu, vai mums ūdens ir mīksts vai kāds, bet nejūtu milzīgu vajadzību pēc mīkstinātāja. Vismaz tad, kad to lietoju, jutu tikai smuku smaržiņu, ne milzīgu atšķirību veļas mīkstumā. Neesmu vēl mēģinājusi, bet lasu, ka var izmantot ābolu etiķi ar sodu un ēteriskām eļļām. To es noteikti patestēšu, jo varu iedomāties, ka mazuļa drēbēm atšķirību jutīšu. Kā ir ar jums? Lietojat mīkstinātāju un tad kādu?

     

    x x x

     

    Kā jau es teicu, jaunu Ameriku es te neatklāju, bet uz bieži uzdoto jautājumu gan atbildēju. Vēl no šiem jautājumiem ir palicis viens par trauku mazgāšanu un par mājas tīrīšanu kopumā. Arī tur man nekādas revolucionāras metodes nav. Tik izmantoju principu: mazāk, vienkāršāk un taupīgāk.

    45 COMMENTS

    Paldies par vērtīgajiem bloga ierakstiem, dalīšanos savā pieredzē. Kaut kāds klikšķis bija, un man sāka kļūt aktuāls ekoloģiskāks dzīvesveids, “tīrāka” kosmētika, uzkopšanas līdzekļi, pārtika, apģērbs. Esmu vēl iesācējs šajā jomā. Bet vēlējos padalīties ar ieteikumu par veļas smaržu. Nesen to aizguvu no vienas meistarklases, kur gatavojām dabīgos dezodorantus. Tātad pudelītē ar smidzināmu uzgalīti atšķaidi spirtu (vai alkoholu?) ar ēterisko eļļu. Kad veļa tīra, to appūš ar šādu līdzekli un tā smaržo. Tikai jāatrod īstā smaržiņa.

    Milzīgs prieks lasīt, ka kaut kas iedvesmo uz pārmaiņām 🙂
    Par to smaržiņu runājot, jā, jā, jā! Man blogā ir viena sensena recepte, kur tieši par šo stāstu 🙂

    Paldies!
    Ļoti vērtīgs raksts un komentāri.
    Veļas glabāšanas vietās, plauktos, skapjos var ielikt starp drēbēm vaivariņus. Smaržo un atbaida kodes. Salasāmi mūsu pašu mežos, mitrās vietās.

    Paldies par vaivariņu ieteikumu. Man nebija ienācis prātā 🙂

    Paldies par rakstu. Man no ziepju riekstiem bija nieze un pumpas. Ūdens mīkstināšanai izmantoju citronskābi, nedaudz pie veļaspulvera un nedaudz mīkstinātāja nodalijumā

    Lai veļa smaržo var izmēģināt ielikt tīrās veļas skapī māla lauskas- piem. no veca puķupoda, tikai bez lakas- sasmaržinātas ar ēterisko eļļu, strādā (:

    O, nekad nebiju neko tādu dzirdējusi. Paldies par ieteikumu 🙂

    Nekas, kad savās Cēsīs varēsiet žāvēt veļu āra – būs svaiga smarža, pieturieties pie minimālisma ))

    Es taču nevaru sagaidīt :))

    https://draxe.com/homemade-laundry-soap/
    Sveika, atradu šādu variantu mēģināšu šo:) redzēs kā būs.

    Jā, šādu esmu manījusi daudzās receptēs. Noteikti vēlāk padod ziņu, kā patīk, kā mazgā un vai iesaki 🙂

    Kad veļa izzauta ara,svaiga gaisa,ne pārāk karstā bet pat mazliet vējaina diena,tad tā smaržo pasakaini svaigi,un mana skatījumā neviens pulveris to nespēj aizstāt 🙂

    Es ar novembri beidzot to varēšu darīt :))

    Sveiki! Paldies par rakstu.
    Komentāros lasīju, ka vairākas dāmas piemin Sonett ziepes. Es Sonett produkciju pirku ergolietas.lv veikalā (ir arī fizisks veikals pie Kalnciema ielas tilta). Tur var arī nopirkt marles autiņus mazuļiem un citas eko lietas. 🙂

    O, paldies par informāciju 🙂 Noderēs!

    Un paldies par atklasmi,ka es neesmu viena uz pasaules,kam patīk veļas pulvera smarža. 🙂 Jau gadiem lietoju škidros eko līdzekļus un jau gadiem ilgojos pec sajūtas,ko atceros,kad bernībā karināju veļu,kas bija mazgāta ar kaut kādiem ariel vai tide pulveriem. Tikai tas man asociējas ar tīru veļu.

    Man pašai par to smiekli nāk, bet priecājos, ka kaut kas atnāk no mammas mājas izmazgāts. Tad pāris dienas varu pastaigāt veļaspulvera mākonī 😀 Kaut gan saprotu, ka ikdienā bez tā varu iztikt, ja tas nozīmē dabai un mums saudzīgāki līdzekļi. It īpaši tagad, kad ģimenē gaidāms mazulis.

    O, paldies! 🙂 Es pati mazgāju ar veļas ziepēm gan traipus, gan arī lieku veļas mašīnā, bet noteikti izmantošu recepti no komentāriem un mēģināšu mazgājamo savārīt. 🙂

    Paldies par ieteikumu cīņā ar eļļas traipiem, kā reiz šodien aktuāli! 🙂 Par bērnu drēbītēm runājot, izmantoju tikai un vienīgi eko pulverus, jo vērā ņemu mazā cilvēka maigo ādiņu, lai neveidojas izsitumi, alerģijas un organisms lieki neuzsūc visādus draņķus. Nekas nekad pēc čurām nav smirdējis. Traipus tīru tieši tāpat ar Sonett veļas ziepēm (nezinu kā LV, bet Igaunijā ir iespējams nest savas tukšās Sonett šķidrā veļas pulvera pudeles atpakaļ uz eko veikalu un pa jaunu uzpildīt).
    Pārsvarā arī es mazgāju veļu zemā temperatūrā, bet tad reizi mēnesī (tā iesaka) izlaižu cauri tukšu mašīnas ciklu lielā temperatūrā ar 1l galda etiķa. Mazgājot veļu tikai zemā temperatūra, mašīnā savairojas mikrobi, tā ka šī ir tāda laba profilakse. Turklāt palīdz arī pret kaļka nogulsnēm, tā ka mašīna ilgāk kalpos. To pašu meistars ieteica arī trauku mazgājamajai mašīnai.

    Ak jā, melleņu traipus var iztīrīt, ja traipam virsū lej verdošu ūdeni. Pleķis sākumā paliek violets, tad pazūd pavisam.

    Es par bērnu drēbēm. Mazgājamos autiņus es ik pa laikam izmazgāju 90grādos, var arī uzvārīt, jo ar laiku autiņi patiešām sāk ost, ja iečurā kaut vienu čuru, tas “smaržo” visa māja. To vārīšanas metodi man ieteica mana krustmāte, kura pati saviem bērniem padomijā vārijusi, lai neož.Bet labā lieta ir tā, ka dabīgi urīns palīdz labāk izazgāt veļu, tad nu es mēdzu sačurātos autiņus lieku pie drēbēm citām. Vēl nav nekā labāka par veļas ziepēm, neviens traipu tīrītājs tik labi neizmazgā bērnu radītos traipus.

    Paldies par rakstu! Arī komentārus ar interesi izlasīju.
    Ārā žāvējusies veļa ir kaut kas burvīgs, es arī gaidu to dienu, kad tā varēšu atkal darīt.
    Kā sauc dabīgo balinātāju, lūdzu? Kur tādu nopirkt?

    Nesen vienā workshopā iemācījos gatavot/savārīt veļas mazgājamo līdzekli no pāris sastāvdaļām. Nejūtu atšķirību no citiem eko līdzekļiem, tikai varbūt tās smaržas tik pat kā nav, lai gan tiek pievienotas arī ēteriskās eļļas.
    Recepte:
    – 150g ziepes (sarīvētas)
    – 3 litri karsta ūdens
    – 1 krūze baltā etiķa
    – 1/2 krūze sodas
    – Ēteriskās eļļas pēc izvēles (lavanda, tējas koks…)
    Vispirms uzvāra ūdeni, tad pievieno rīvētās ziepes, maisa, kamēr tās pilnībā izšķīdušas, tad pievieno etiķi, atkal apmaisa un tad pamazām, maisot, pievieno sodu. Uz šo daudzumu pievieno 15-20 pilienus ēteriskās eļļas. Tad var sapildīt traukos, ieteiktu burciņās, jo brūvējums atdziestot sacietēs un no pudelēm būs grūtāk dabūt ārā. Parasti mazgāšanai pievienoju 2 ēd.karotes ar kaudzi, lieku iekšā veļasmašīnā, ne speciālajā nodalījumā, jo no tā var neizskaloties.

    Es esmu no tā bariņa, kas ciest nevar veļas pulvera aromātu, tādēļ papildus smarža nav aktuāla, bet piekrītu par jau minēto sonett, kā arī ziepju aromātu drēbes nedaudz iegūst stāvot skapī kopā ar ziepju gabalu – tā man pāris gadus vienas ziepes visu gultasveļu piesmaržoja.
    Drēbītes kļūst mīkstākas, ja tās sagludina (to gan es daru reti), vai pat vienkārši sausas paņurca 🙂 tā es bužināju autiņbikšu ieliktņus, jo veļas žāvētāju ieviest nav vēlmes.

    Tie ziepju rieksti ir arī dabīgs dezinficējošs un insekticīds līdzeklis. (Pieņemu, ka tad veļasmašīna nav jāskalo ar etiķi.) Paziņa izmazgāja grīdu, un pazuda blaktis, kuras nāca no kaimiņos dzīvojošā bomža mitekļa. Mazgā labi, sviedrus un čuras izmazgā bez problēmām; man patīk, ka nav nekāda smarža. Palagus, dvieļus izmazgā bez problēmām. Ar traipiem ir dažādi – tūlīt jāmazgā, tad ir ok, tikko izmazgāju aveņu mērcīti no gaišiem šortiem. Taču drusku pastāvējuši traipi vispirms jāpatīra: balinu ar sodu (piemēram, mellenes izmazgājās), un arī izmantoju kaut ko līdzīgu veļas ziepēm – saponine, kas ir uz augu bāzes, tātad piemērots vegāniem (La saponine appartient à un groupe de glucosides huileux naturels qui moussent abondamment lorsqu’on les agite dans une solution. Les saponines sont présentes dans une large gamme de plantes dont l’acacia, les saponaires, le marronnier d’Inde, le chénopode de Californie, etc. La sponine entre dans la composition des lessives, des savons et servent d’agents moussants, notamment dans les extincteurs.).

    Es esmu slinka gludinātāja, tāpēc pamēģināšu tavu paņurcīšanas metodi 🙂

    Mazgāšanai var izmantot sodu tādā pat daudzumā kā veļas pulveri vai arī mazgājamo sodu (tā ir stiprāka). Skalošanai lietoju etiķi ar 3-4 pilieniem ēteriskās eļļas (stikla pudelītē).

    Es pati grasos šo izmēģināt, bet pavisam nesen runāju ar paziņu, kas teica, ka etiķis neesot baigi labais veļasmašīnas plastmasas daļām. Tagad nevaru saprast – riskēt vai vienkārši iztikt bez mīkstinātāja 🙂

    Indijas rieksti ir pat ļoti plaši pielietojami: drebju mazgasana (klasiski ari musu majas) matu mazgasana, trauku mazgasana, logu tirisana un majas uzkopshanai. Atskiras tikai vai tie ir pasi rieksti vai riekstu pulveris no ka iegust lidzekli. Nets pilns ar dazadam variacijam. Youtuba pat var atrast ka pagatavot tabletes trauku mazgajamai masinai no riekstu pulvera. Amazing, ne?! Es parsvara lietoju tikai riekstus, nav bijusi sanemsanas gatavot shampunu, bet ticu, ka tu varesi!
    p.s. man rieksti izmazgaja pat pa laukiem ”nodzitas”bernu drebes. Iznemu no velasmasinas un biju parsteigta.

    Varbūt man vienkārši jāiedod vēl viena iespēja tiem riekstiem :))

    Ja būtu iespēja izdevīgi iepirkt daudz ziepju riekstu, darītu to uzreiz nešauboties. Pirms gadiem 4 tos lietoju mazgājot dēla marles autiņus. Izmazgāja labi arī visas lielās šmuces. Ja ne ar pirmo, tad otro reizi. Bet man arī nebija mērķis vilkt bērnam tikai superbaltus autiņus. Mazgāju pārsvarā 40 grādos, bet ik pa laikam arī 60, lai iznīcinātu visu lieko.

    O, milti laba doma! Līdz šim zināju, ka uz traipa var uzlikt trauku mazgājamo līdzekli, bet tāpat jāmazgā apģērbs pēc tam.
    Un žults ziepēm ir vegāniska alternatīva! Pirku Biotēkā veļas ziepes, strādā lieliski, nav bijis jāsūdzās. Nosaukumu neatceros, bet logo ar vardi. 😀

    Nākamreiz noteikti Biotēkā piečekošu tās ziepes, jo izlietojas pāris mēnešos. Mēģināšu arī tevis ieteiktās ar vardi 🙂

    Pati gan nelietoju, jo esmu šajā ziņā neekoloģiska un lietoju sev ērtāko variantu – gatavas mazgāšanas kapsulas, bet ļoti daudz esmu dzirdējusi labas atsauksmes par amway veļas pulveriem. Viņi ir ļoti koncentrēti, tādēļ 3 kg paka pietiekot pat 130 reizēm (un var dabūt kartona kastē). 🙂
    Es lietoju viņu traipu tīrītāju (tas gan ir plastmasas pudelē), bet man ar viņu pietiek veselam gadam un strādā viņš tiešām ļoti labi. Ja nepieciešams, izmantoju viņu arī baltai veļai kā balinātāju.

    Jā, Amway man arī ir ieteikuši. Pēc šī ieraksta gan ir tik daudz ieteikumu pulveriem, ka man visam mūžam pietiks 🙂

    Paldies par ieteikumu eļļainiem traipiem. Triku ar miltiem nezināju 😉

    Glābj pat visneapskaužamākās situācijās! :)) Kafejnīcā gan jārēķinās izskaidrot, kāpēc prasi pēc miltiem, bet man vienreiz visas viesmīles pateica paldies par padomu, jo pašas savām acīm redzēja kā traips pazuda no zīda svārkiem.

    Mans pēdējā laika atklājums ir Valmieras eko veikaliņā nopērkamais lejamais Purenn veļas mazgājamais līdzeklis – tagad var iet savu trauku uzpildīt, turklāt daudz lētāk sanāk. Mazgā ok, ja iepriekš traipus ieziepē ar žults vai veļas ziepēm. Taukainiem pleķiem mēdzu uzpilināt trauku mazgājamo līdzekli. Bērnu drēbītēm piena utt. traipus lieku saulē žāvēties uz balkona, super izbalina. Iestāvējušiem banāna vai ābola traipiem gan nekas nelīdz, tie max ātri jāizmazgā.

    Paldies par ieteikumu 🙂 Zināšu, ko ieteikt Valmieras galā dzīvojošām!

    Balto veļu pirms mazgāšsnas mērcēju fermentā. Un pēc tam mazgāju ne augstāk kā 40* grādos.

    Kas ir ferments?

    Tā arī sauc: Fermenta. Atrodas veikalos blakus balinātāju paciņām.

    Padalos ar savu pieredzi.
    Ziepju riekstus izmantoju dvieļiem un gultas veļai,vai ir īpašs efekts, grūti teikt. Asinis un ogas tīru ar ūdeņraža pārskābi, pārējos traipus ar Sonett žults ziepēm.
    Veļai, manuprāt, vairāk bezatkritumu pieeja ir šķidrie mazgāšanas līdzekļi,jo tie ir daudz saudzigaki dabai, pulveriem ir tie saucamie filleri,pretsalipes vielas klāt,kas sliktāk noārdās.
    Ja grib,lai veļa smaržotu,var mēģināt Sonett. Lavandas vai citronu mazgājamo līdzekli, turklāt viņiem ir 20l iepakojums,ar to Jums pietiks vismaz 2gadiem vai vairāk. Nu jau arī LV sāk piedāvāt eko variantus izlejamajiem mazgāšanas līdzekļiem.
    Ja gribas veļas mīkstināšanas funkciju,tad veļas žāvētājs ir lieliska izvēle. Ja gribas tikai smaržu,tad ēteriskā eļļa skapī, taču ar šo jāuzmanās maziem bērniem, viņiem labāk neko lieku ?

    Kur izdevīgāk iegādāties Sonett produktus?

    Mīļš paldies :))

    KOMENTĒT

    Tavs e-pasts netiks publicēts. Obligātā informācija atzīmēta *