ATPAKAĻ
    MENU
    Kad pieņem matus tādus, kādi tie dabīgi ir, paliek patiešām viegli un forši!

    Es nesaku, ka tas, kā darām, derēs visiem, bet domāju, ka ir vērts padalīties ar pieredzi. Esmu lietojusi gan drogu matu līdzekļus, gan smalkos un dārgos no specializētiem veikaliem, bet šobrīd esmu pieradinājusi matus dzīvot pavisam vienkāršu dzīvi. Es jau laiku pirms Zero Waste ienākšanas mūsu dzīvē lēnītēm pārslēdzos uz dabīgo matu kosmētiku. Bija eko šampūni, balzāmi un maskas, bet tas produktu ampluā tik un tā bija gana plašs. Nemaz nerunāsim par laiku, kad mums katram bija vismaz pieci dažādi šmiņķi, ko ielikt matos dažādos gadījumos. Pēdējā laikā matus tikai mazgāju ar šampūnu. Un, dāmas, es kādreiz biju no tām, kas nedevās tālākā ceļā bez sava kondicioniera. Jā, mati kādreiz bija daudz nepaklausīgāki un prasīgāki, un, godīgi sakot, patiešām liekas, ka tie ir palikuši vienkāršāki, kopš vienkāršoju visu to matu lietu. Sākumā bija mazliet dīvaini nelietot kondicionieri, bet pēc laika mati paši tiek galā ar savu mitrināšanu. Tagad, šķiet, varētu izmazgāt matus ar veļas ziepēm, un tie tik un tā izskatītos gana daudzsološi.

    ● MATU MAZGĀŠANA ●

    Janvārī, kad uzsākām Zero Waste dzīvi, man vēl bija šampūns pudelītē. Solīju, ka beigšu to lietot, un tas būs pēdējais, tik līdz tam jāatrod laba alternatīva. Tā arī notika. Beidzu lietot savu pēdējo eko šampūnu, un atradu man patīkamu alternatīvu – šampūna ziepes. Kad bijām Berlīnē, nopirkām dažādus variantus, ko pamēģināt. Viens bija jau pirms tam noskatīts šampūna klucītis no Lush, bet otrs – reālas ziepes matiem no Berlīnes Zero Waste veikala. Pamēģinājām abus, un secinājām, ka tās ziepes tomēr nebūs priekš mums. Man bija sajūta, ka mati kārtīgi neizmazgājas un paliek tādi ķipīgi. Nesaku to par visām šampūnziepēm, bet mūsu divas nopirktās tika izlietotas kā parastās ziepes rokām. Toties tas gabaliņš, ko pirkām Lush, mani ļoti patīkami pārsteidza. Jā, tas nav pats lielākais bio-eko variants, bet man ar tā sastāvdaļu tīrību pietiek, kā arī varu iegādāties to bez iepakojuma. Pirmo šampūna klucīti lietojām vairāk kā 4 mēnešus, un viens tāds klucītis maksā ap 6 eiro. Tas noteikti bija lielisks risinājums, jo sanāca daudz lētāk kā veikalā pirktie eko šampūni. Nesen draudzene bija aizbraukusi uz Londonu, un veicu šampūnu pasūtījumu no Lush. Nopirkām 4 gabalus, kas mums noteikti kalpos ilgāk par gadu. Un man patīk, ka vairāk par šo jautājumu nav jādomā.

    Šādas šampūnziepes, protams, prasa pēc ieradumu maiņas, jo mazgāšana ir mazliet citādāka. Sāksim jau ar to, ka šampūns nav šķidrs. Šādas ziepes no sākuma ir jāsaputo rokās, un tad putas jāliek matos. Ja sākumā šķita, ka tas būs baigais čakars, kamēr mati patiešām putos, tad varu jums pateikt – tas ir tikpat vienkārši kā ar parasto šampūnu. Man patiešām nav mazsvarīgi, ka šampūns puto, jo ar neputojošiem bieži sanāk “aizmirst” izmazgāt kādu galvas daļu. Un tad pēc žāvēšanas saproti, ka tūlīt būs jāmazgā atkal.. Ja tomēr negribas mainīt ieradumus un gribas palikt pie vecā-labā želejveida šampūna, tad tādu izlejamu var iegādāties veikalā Aromstudija. Tās ir foršas, tīras šampūnu bāzes, kurām tik jāpiepilina ēteriskās eļļas. Ir gan parastāka, gan kārtīgi tīrā eko bāze. Tur tādā pašā formātā ir arī matu kondicionieris un matu maska. Es tik piesaku paņemt līdzi savu šampūna iepakojumu, lai nekas nekur nav jāpārpilda.

    Un dienās, kad man galīgs slinkums mazgāt matus (vai tie vienkārši ir jāuzfrišina), izmantoju dabīgu sauso šampūnu, ko pati mājās taisu. Esmu izmēģinājusies daudz un dažādus, bet labāku par šo vienkāršo variantu īsti neesmu lietojusi. Tas mani glābj lielākoties katru dienu, jo tagad matus mazgāju vienu reizi pa kādām trīs-četrām dienām (kādreiz mazgāju gandrīz katru dienu. Uhh, tie ir vecie labie laiki, ko negribētos atpakaļ).

    Mūsu četri jaunie šampūni no Lush. Mēģināšu un sapratīšu, kurš man patīk vislabāk.

    ● MATU BAROŠANA ●

    Kopš vienkāršoju matu mazgāšanu, mati palikuši tādi pašpietiekami. Kaut kā ir sajūta, ka tiem vairāk tik daudz dažādu kondicionieru, masku un smidzinātāju nevajag. Ikdienā patiešām neko citu kā šos divus šampūnus (mazgāšanas un sauso) nelietoju. Kad, nu, šķiet, ka mati ir pelnījuši palutināšanu, es vienkārši uztaisu kokosriekstu eļļas masku. Kā to darīt? Pavisam vienkārši – kārtīgi saziež matus ar kokosriekstu eļļu, izmasē galvu un atstāj uz ilgu laiku. Šādu masku ir jēgas likt, ja ir kārtīga brīvā diena, jo jānotur pāris stundas un mati jāmazgā vairākkārtīgi. Pēdējo reizi, kad liku, staigāju ar taukainiem matiem vairākas dienas, jo nevarēju izmazgāt kādas trīs reizes. Mājas apstākļos nestaigātu speķainiem matiem, un izmazgātu vairākas reizes pēc kārtas, bet mēs bijām dabas brīvdienās, un man bija vienalga. Mati pēc šādas barošanas ir super mīksti, spīdīgi un, manuprāt, ar to pilnīgi pietiek, lai tos palutinātu.

    Kādreiz mēdzu uztaisīt arī kādas citas dabīgās matu maskas. Tās var pagatavot no jogurta, olām, avokado, dažādām eļļam un vēl visa kā. Bet, jāsaka godīgi, ka man ļoti patīk šī vienkāršotā matu kopšanas versija, jo neko daudz no manis neprasa. Izskatās, ka minimālisms mani ir ievilcis savā varā pavisam.

     

    ● MATU ŽĀVĒŠANA ●

    Es matus žāvēju dabīgi. Tā mani mati izskatās vislabāk. Ja izpūšu ar fēnu, tos ir grūtāk savākt, forma nav tik laba un paliek daudz pūkaināki (un tad atkal vajag kaut kādu līdzekli, lai tā nebūtu..). Vienkāršotā versija strādā arī šeit – izmazgāju matus un ļauju dabīgi izžūt. Ja to izdaru vakarā, no rīta vēl pamostos ar lokainiem matiem (dažreiz gan smieklīgi izgulētiem, bet to var pielabot). Kādreiz bez matu žāvēšanas un nogludināšanas nevarēju iziet no mājas, bet tajā visā bija liels BET. Mani mati dabīgi nav taisni un paklausīgi, un lietus tos noteikti tādus arī nepataisīja. Bija tik daudz situāciju, kad pusstundu žāvēju, taisnoju un/vai lokoju matus, un, izejot ārā, tas viss bija kaput. Mati palika pūkaini, nesaprotamas formas, un varēju siet astē. Tagad esmu “iepazinusi un patiesi pieņēmusi” savus matus, un nemēģinu tos padarīt par citādiem. Ja manējie nestāv taisni, tad tos visu laiku par tādiem necenšos pataisīt. Ja tie nav perfekti lokaini, arī tādus es viņus nedabūšu. Esmu iemācījusies kopt un iemīļot viņus tik neperfektus, kādi tie man ir, un ir tik daudzreiz vieglāk! Es ļauju tiem būt un dzīvot savu dzīvi, un vairāk nečakarēju savējo.

     

    ● MATU FIKSĀCIJA ●

    Man mājās stāv viena “ja nu gadījumā kas” laka. Tā bija sen pirkta, un tiek izvilkta ļoti īpašos gadījumos. Pēdējo reizi to iespricēju, kad gāju uz kāzām. Ja godīgi, es bez tās pilnīgi mierīgi varu dzīvot, un domāju, ka, ar pārvākšanos, tā mums līdzi nebrauks. Ja man gribas iedot kādu tekstūru matiem, iesmidzinu matos paštaisītu Sea Spray. Tas ir ūdens sajaukts ar sāli (es izmantoju Epsom sāli, jo mazāk sausina), mazliet eļļas un ēteriskām eļļām. Proporcijas aptuveni šādas:

    Ūdens 1 glāze

    Sāls 1 ēd.k.

    Eļļa (es izmantoju Jojobas) 1-2 tj.k.

    Ēteriskā eļļa (es izmantoju lavandas) līdz 10 pil. 

     

    Šo es izmantoju reizēs, kad gribu mazliet kuplumu un spēju savākt matus. Sāls iedod “nespodru” tekstūru, kas man dažreiz ļoti patīk. Bet šis līdzeklis nesausina matus, jo sastāvā ir arī barojoša eļļa. Pirms lietošanas tik labi jāsakrata un jāspricē matos.

    Vēl ir viens matu fiksators, kuru neesam mēģinājuši, bet drīzumā noteikti to izdarīsim. Tā sastāvā ir citroni, ūdens un mazliet šnabja. Recepti atradām Zero Waste Home blogā, un zinu, ka šāds uzlējums būs noderīgs Andim. Viņa matiem ļoti vajag kādu fiksatoru, lai galīgi neiet pa gaisu. Nu, pamēģināsim un varēsim pastāstīt, kā mums patīk.

     

    x x x

     

    Sanāca tāds garš izklāsts, ko un kā darām ar saviem matiem, bet tas bija jāuzraksta. Tik bieži cilvēki man šo jautā, ka zinu, ka kādam var noderēt. Pati galvenā doma – vienkāršot visu procesu, atteikties no visa liekā un to, ko izmanto, pirkt neiepakotu vai taisīt mājās pašiem. Man patiešām šķiet, ka tas ir ļoti atvieglojis manu ikdienu, jo nav jāvazājas pa veikaliem un jālasa šampūnu sastāvi.

    Esmu atradusi kaut ko, kas mums strādā, bet varbūt tev ir citi ieteikumi? Padalies, man vienmēr prieks palasīt un iedvesmoties!

     

    Bildes: Andis Arnicāns

    Laura, Tava lekcija 2. Vegānu festivālā atstāja uz mani ļoti lielu iespaidu un daudz pārdomu – varbūt es arī varu ko tādu sākt ar 1% no 100%.
    Tā nu vakar joprojām festivāla iespaidā atradu http://www.homoecos.lv recepti paštaisītam šampūnam: 3/4 tējk. sinepju pulvera, 1/4 tējk. dzeramā soda, 300 ml H2O. Teikšu atklāti, pilnīgi savos 48 gados neticēju, ka ar kaut ko tādu ir iespējams izmazgāt matus……. Bet izmazgāju, un kā vēl, šodien mati ir ļoti ok. Paldies Laura jums abiem ar vīru par to ko darāt !

    Mārīte, paldies, paldies, paldies, ka ienāci to pateikt! Mums tas daudz nozīmē 🙂

    Sveikas!
    Savukārt te ir vesela jūra ar info par matu krāsošanu ar hennu http://www.hennaforhair.com/ http://www.tapdancinglizard.com/AS_henna_for_hair/index.html
    Manā gadījumā gan pacietība beidzās pēc aptuveni gada, jo, sirmos matus – iemeslu kāpēc vispār krāsoju matus, henna nenokrāso, kā arī nespēju sadzīvot ar hennas smaržu, kas paliek matos nedēļām pēc krāsošanas.

    Es ar aizrautību jau 2.gadu sekoju No poo un Low poo kopienas idejām. Pašai nav izdevies pilnīgi iztikt bez šampūna, kaut gan vienu periodu mēģināju iztikt ar sodu, āboletiķūdeni un olām. Man tomēr prasās vismaz reizi nedēļā izmazgāt matus, bet lietoju ekoloģiskos šampūnus – tikpat labi tās varētu būt tevis pieminētās ziepes. Ik pa laikam lietoju arī tādu pašu kondicionieri, ja apnīk āboletiķūdens + ēteriskās eļļas pile, kas labi nogludina matus. Kopumā mati ir kļuvuši daudz veselīgāki un tas, ka ikdienas mazgāšanas vietā varu mazgāt reizi 5-7 dienās, man ir liels sasniegums! Tomēr sākums nav viegls, jo mati ir pieraduši pie biežas mazgāšanas un ļoti taukojas.

    Šeit brīnišķīgs blogs par to kā kopt matus ar dabīgiem produktiem: http://www.hairbuddha.net/blog/

    O, paldies! 🙂

    Es arī esmu pārgājusi uz shampoo only vienkāršību, un jāsaka, matiem nav ne vainas! Tāds atvieglojums, ka nav jāpavada stunda tos mazgājot, turklāt šķiet, ka tie netaukojas tik ļoti kā agrāk. Vienīgo izmaiņu manos matos rada ūdens cietības maiņa, tā kā ik pa pāris mēnešiem sanāk mainīt valstis, kurās tie tiek mazgāti. (:

    Vispār jau mans galvenais jautājums ir par tiem visiem brīnuma mixiem, kurus Tu, Lauriņ, taisi – to fiksācijas rīku, arī smaržūdeņiem no cita ieraksta. Man baaaigi patīk tās idejas, bet viņiem kāds derīguma termiņš arī ir? Pēc sistēmas – kad slikti sāk ost?

    Es taisu tikai to, ko varu ilglaicīgi lietot un uzglabāt, jo negribu bieži čakarēties 🙂 Tā, piemēram, sejas eļļa man kalpo savus 2 mēnešus, smaržūdens mājām vispār nebojājas, matu līdzeklis pa pēdējo menesi vai vairāk arī neož un zobu pasta kalpo ilgi, jo pievienoju konservantu. Vairāk vai mazāk daru tā – ja ir iespēja, ka kaut kas var sabojāties, lieku klāt dabīgo konservantu, bet lielai daļai produktu var iztikt 🙂

    Sveiciens! Padalīšos savā pieredzē. Es jau pasen esmu pārgājusi uz šampūnziepēm. Būs jau kāds gads riņķī. Gan tāpēc, ka jutos slikti katrreiz pirkt plastmasas pudeles, gan arī tāpēc, ka gribējās dabīgi un eko veikali tik un tā piedāvā lielākoties visu plastmasas iepakojumos. Par laimi man ir daudz draugi Igaunijā un igauņi jau labu laiku ražo naturālās šampūnziepes. Es lietoju gan tādas, kas nāk no Hiiumaa salas, gan Igaunijas populārākās dabīgās kosmētikas zīmola Nurme ražojumu. Labums tāds, ka šampūnziepes var iegādāties kartona kastītēs bez papildu plastikāta iepakojumiem. Sākumā nebija viegli pierast pie šāda jaunuma, bet es biju gatava dot iespēju. Nenožēloju nemaz. Manā gadījumā strādā labi un pašai prieks. Es arī, kā raksti, sākumā saziepēju rokās un tad liku matos – laikam tas kaut kāds iepriekšlietoto šampūnu reflekss, bet vienā brīdī krietni vieglāk kļuva kārtīgi samērcēt matus un ar ziepju gabalu vienkārši ieziepēt galvu. Elementāri, un manā bērnībā vismaz mammas tieši tā taču mēdza bērniem matus mazgāt, saziepējot galvu ar visu ziepju gabalu. Ceru, ka šī informācija noderēs un droši pamēģiniet igauņu veikumu! http://www.nurme.eu/en/a/tahke-sampoon-avokaadooliga-tumedatele-juustele-100g

    Paldies par padalīšanos 🙂 Būs man arī jāpamēģina Igauņu ziepes!

    Es to saziepēšanu rokās daru tieši ar Lush šampūnziepēm, jo tās ļoti puto. Veikalā vēl īpaši pieteica, ka tiks iztērēts pārāk daudz produkta, ja masēs slapjos matos. Bet ar citām ziepēm varētu būt pavisam savādāk 🙂

    Paldies – bloga ieraksts tieši spot on, jo lēnām sāk beigties šampūns un jāmeklē zaļāka alternatīva. Biju jau izdomājusi taisīt pati savu shampoo bar, pat atradusi recepti, bet vēl neesmu paspējusi! Šķiet, ka tas saistīts ar vienīgo zero waste filosofijas mīnusu manā skatījumā – ir nepārtraukti jādomā līdzi par visu, jāmeklē alternatīvas (nu vismaz “pārejas” periodā), ka brīžiem šķiet, ka visa dzīve “griežas” tikai ap zero waste! Un tāpēc esmu superpriecīga par pēc komentāriem atrasto etsy veikalu, kur kāds jau ir atradis vislabākās šampūnziepju receptes, un es varu atslābt, iegūstot papildus laiku, lai vienkārši padauzītos ar bērnu un vienlaikus izvēlēties zaļu risinājumu, kas turklāt ir tapis tepat LV! Super!

    Tieši tam ir veidots blogs – lai visa šī lieta aiziet pēc iespējas ātrāk, traki neiespringstot 🙂 Es pati arī tik daudz ko uzzinu un iemācos no komentāriem!

    Paldies par iedvesmu itinvisā! Šobrīd dzīvojos ar mazuli un nav tik daudz laika veikalu izpētei (kas jau ir pirmais labvelīgais solis:). Varbūt Tu vari ieteikt kur iegādaties (vienreiz) labu (ērtu) stikla taru visādam kosmetikas un mājas tīrīšanas lidzekļiem? Piemēram šampūnam..
    Un varbūt ir kāds nekomerciāls viedoklis par kondicionieriem un balzāmiem? Bioveikalos man stāstija ka visi šampūni ar ēteriskām eļlam “atver” matiņu un ir OBLIGĀTI vajadzīgs kondicioniers lai matiņu “aizvertu”..

    Ļoti plašs piedāvājums stikla tarai ir veikalā Aromstudija 🙂 Tur būs arī šampūnam stikla pudele (man vismaz tā palicis atmiņā). Par to kondicionieri es nezinu.. Man tas viss šķiet tāds mazliet “bullshit”, lai neteiktu vairāk 😀

    Kopš esmu sākusi lasīt Tavu blogu, savā jau tā vienkāršības pilnajā kosmētikas plauktā esmu ieviesusi vēl lielāku vienkāršību, lai gan neesmu sākusi piekopt zero waste, bet minimālismu noteikti.
    Pēc raksta, kurā Tu nedēļu izvēlējies staigāt vienās drēbēs, es izmēģināju vienu nedēļu pastaigāt ar dabīgajiem matiem (man tie ir loku lokās, ka ikdiena pagāja taisnojot, taisnojot un atkal taisnojot). Lai skruļļus uzturētu tādus, kādiem tiem jābūt ir ļoti svarīga mitrināšana, ko var iegūt no tik ļoti retiem šampūniem, jo svarīgi, lai alkohols nebūtu no pirmajām sastāvdaļām, kur vēl visi sulfāti, sulfīti. Man šķiet bija nepieciešami padsmit video, lai izglītotos un ar pārliecību dotos pasaulē ar dabīgajiem un tā jau pāris mēneši riņķī. Paldies, nudien!
    Manā pasaulē gan diezgan svarīgi vēl ir, lai tas būtu arī ar uzrakstiņu “vegan”, tāpēc izpētot ļoti daudzas matu līnijas lokainiem matiem, ieskatījos šeit – https://www.obianaturals.com/collections/cleansers/products/coconut-shea-shampoo-bar – un biju sajūsmā, ka ir pieejams bez plastmasas, ka ir vegan un nevaru vien sagaidīt, kad nopirktais šampūns ies uz beigām, lai pasūtītu šo un izmēģinātu.
    Paldies, ka raksti, ka iedrošini pamēģināt! 🙂

    Kā man patīk, kad cilvēki patiesi uztver manis rakstīto un pielāgo to savai dzīvei! Tā ir bauda lasīt, paldies 🙂
    Lai dzīvo dabīgie mati, lai dzīvo neperfektums. Tas taču ir tik forši!

    Paldies arī par šampūna ieteikumu. Noteikti gribēšu dzirdēt no tevis atsauksmi, kā patika 🙂

    Es tikai vienu reizi jutu, ka man mati nav izmazgāti pēc kokosriekstu eļļas maskas. Staigāju pusdienu ar eļļu matos un izmazgāju ar kārtīgi siltu šampūnūdeni, kopš lietoju kokosriektu eļļu matiem, bieži vien vairs neizmantoju kondiconieri. Tās matu ziepes mani uzrunāja, jo labu laiku savā galvā ģenerēju ideju par atteikšanos no šampūniem, biju jau izprātojusi, ka mosh ar olas baltumu mazgāt, bet tas sanāktu diezgan padārgi un čakarīgi.
    Matus es nekrāsoju jau gadus 4. un jūtos par tik laimīga un neviens netic, ka man ir dabīgi mati.

    Re ka meitenes raksta, ka Lush sastāvs nav tāds pats glaimojošākais, un es tam pilnībā piekrītu. Ja sanāk atrast kādas citas, kas arī mazgā matus, dod ziņu 🙂

    Vienā vlogā redzēju, ka meitene mazgā matus ar rudzu miltiem. Veido bļodā ūdeni ar miltiem un liek galvu iekšā, paskalina un skalo ārā. Neesmu mēģinājusi, bet mati viņai bija skaisti. Es pati esmu mēģinājusi olīveļļas ziepes, kas ir no Irākas vestas, bet tāda saķepusi sajūta bija. Man vislabāk patīk Agafi ziepes pirtij, tik īsti zerowaste nesanāk, tādēļ tagad kad veidzās tās, nomainīju pret krievu ziepēm, ko atradu Purvciemā tirdzniecības centrā. Iepakots bija papīrā, arī ne visai patīk, paliek tāda ne visai tīra sajūta. Turpināšu meklējumus. Jāizmēģina būs tā miltu metode.

    Man visas miltu, sodu un etiķu metodes kaut kā šķiet pārāk zaļi. Vismaz šobrīd. Bet es domāju, ka pastaipīšu savu komforta zonu arī līdz turienei 🙂

    Pašas mati nu jau sniedzas līdz dibenam un lai arī ne krāsoti, tomēr vienā mirklī sapratu, ka izķemmēt kļūst grūti. Daļa veikalu eļļu un serumu palīdzēja, daļa nedeva nekādu rezultātu. Nu jau labu laiku pēc izmazgāšanas matu galos vienkārši iesmērēju kokosriekstu eļļu un atstāju. Sākumā pagāja laiks, kamēr atradu pareizo daudzumu, lai mati nekļūtu sausi vai pārāk taukaini, bet tā kā ikdienā matus tā pat nēsāju savāktus, tad tas netraucēja.

    Man jāgaida, kad izaugs mati, lai šo izmēģinātu, jo mani gali ir gandrīz saknes 😀

    Man tāpat kā Annai LUSH sastāvs neuzrunā. Par daudz tur visa kā un Norvēģijā cena par to vienu gabaliņu ir neatdekvāti augsta, ja pārrēķina uz euro tad ap 10 un uz augšu sanāk.
    Tad nu izdomāju ziepes taisīt pati.
    Šobrīd esmu tikusi pie visām sastāvdaļām, nu redzēs kā sanāks 🙂
    Šobrīd matus mazgāju ar LV pirktām un vietēji ražotām ziepēm, jo principā pēc “ziepju taisīšanas procesa” izpētes, secināju ka liela atšķirība rokas un matu ziepēm nav. Ir tikai jaizvēlās sastāvs ko tam lācītim likt vēderā.
    Anna, iesaku atrast veikalu ar Latvijas ražotāju precēm un nopirkt LV ražotas ziepes, lai pamēģinātu kā tas ir. Vislabāk jau, protams, zināt vai viņas ir vairāk mitrinošas, attīrošas, dziedējošas. Ja, piemēram, sastāvā būs rīceneļļa, viņas labāk putos. Kokosriekstu eļļa veido cietākas ziepes, šī sviests mitrina.
    Var veikt nelielu izpēti un uztaisīt ar draugiem ziepju pasākumu.
    Laura, paldies par rakstu.
    Es šobrīd arī audzēju savus dabīgos matus (atkal jau). Tāpat kā Tu, grūtniecības laikā sāku savus matus attaudzēt, mazgāt ar sodu (kādu laiku darbojās lieliski) un tad pēc dažiem gadiem uznāca crazy posms, jo tādi uznāk, gribas ko pamainīt. Šobrīd joprojām cenšos tikt vaļā no pēdējām blonduma paliekām matos tos apgriežot un piekrāsojot ar mājās jau esošo KORRES matu krāsu.
    Zero Waste no tās nesanāk, bet ja vajag piekrāsot matus, lai lēnām attaidzētu savējos- iesaku par visiem 100%. Krāsa dabīga, un pēc mēnešiem 3 atmazgājas. Lielisks veids lai attaudzētu savus matus un pietušētu to, ko negribas redzēt uz savas galvas.
    Un tas, ka pārejot uz savu dabīgo matu krāsu 101 problēma atrisinās, ir acīm redzams un kabatā sataustāms fakts. Un dabīgs piestāv 🙂
    Jauku jums dienu, meitenes!
    Lai visām skaisti mati!

    Nākamgad meklēšu pēc cita šampūna, bet tagad man būs ok 🙂 Negribu iespringt par šo vairāk, kā vajadzētu 🙂

    Latvijas meitenes šampūna aprakstā ir minēts SCI, SLSA,. SCI = sodium cocoyl isethionate, lai arī no kokosriekstiem iegūta taukskābe, lielākās koncentrācijās var būt kairinošs, īpaši acīm un veidot toksīnu uzkrājumus orgānos, ņemot vērā, ka minēts kā pirmais no sastāvdaļām, tad var pieņemt, ka tas ir lielākā daudzumā ne kā citas sastāvdaļas un SLSA =Sodium Lauryl Sulfoacetate – kas ir maigāks ne kā parastie sulfāti, bet tomēr var izsaukt ādas kairinājumu, jo tomēr nav uzskatāms kā pilnīgi organisks un dabīgs. par šo vielu gan ir domstarpības, bet es laikam vieglāk izvēlētos izvairīties no tādiem vispār, it īpaši, ja jau izvairāmies no Sulfātiem un sulfītiem kā tādiem zinot to toksisko ietekmi uz organisms un orgāniem 🙂

    Paldies tev par izsmeļošo komentāru! Ļoti noder 🙂

    Lush sastāvs ir ļoti neiepriecinošs 🙁 Pameklē labāk ko citu 😉 Paštaisīts sausais šampūns man stāv un gaida izmēğināšanu. Vai Aromterapijā ir pieejamas arī eko bāzes balzāmam, ne tikai šampūnam? Balzamu jau sen lietoju paštaisītu vairākreizes uzpildāmajos trauciņos, bet paštaisīti šampūni līdz šim nav pārliecinājuši.

    Zinu, zinu par sastāvu, bet, kā jau rakstu, šobrīd man ir ok ar to. Bērnam noteikti neizmantošu šos!
    Es negribu sameloties, bet man liekas, ka tur ir arī eko bāze kondicionieram. Bet vienmēr var jau uzzvanīt un uzrpasīt, lai nav jāiet 🙂

    Šis laikam bija pirmais zero wastīgais jautajums, kurš mani nodarbināja ?Meginats daudz un 3 lietas nostiprinajas uz palikšanu- kokosu eļļa kā prewash reizi pa reizei, skalosana ar abolu etiķi kondicioniera vietā, un henna krāsošanai un struktūras uzlabošanai.Ideāli, man ir gari un skaisti mati.Mazgaju sobrid ar šampūnziepem gatavotam LV etsy atrastam- paslaik patik, nezinaju, ka jasaputo rokas, tapec vnk berzeju pret matiem kamer saputojas ?Šobrid prātu nomoku kā dabut gatavu retāku mazgāšanu- ziemā mēgināšu!

    Man tagad grūtniecības laikā gandrīz nemaz netaukojas mati. Es noteikti mēģināšu vēlāk arī paildzināt laiku no mazgāšanas līdz mazgāšanai, jo tas ir tik ērti 🙂

    Iepriekš nebiju domājusi par iespēju kosmētku gatavot pati, taču, lasot tavu blogu, tā vien gribas kaut ko pamēģināt.. paldies par iedvesmu! 🙂

    Galvenais darīt vienkāršas lietas, lai dūša nesasitās papēžos 🙂 Man ir daudzas lietas arī nesanākušas, bet tas tāpēc, ka bija ļoti sarežģiti pagatavojamas. Tagad es turos pie pavisam vienkāršām receptēm, kas neapgrūtina dzīvi 🙂 Lai izdodas!

    Sveiki!

    Arī es sekoju tavam piemēram un tiklīdz šampūns beigsies, tā pāriešu uz klucīti. Skatos Lush sastāvu, tas nešķiet no labākajiem – parabēni, alkohols utt.
    Tāpēc gribu jautāt, vai kāda ir atradusi “veselīgāku” shampoo bar klucīti. Es pati esmu atradusi šo: https://www.chagrinvalleysoapandsalve.com/products/natural-hair/natural-shampoo-bars/

    Bet tos ražo USA un shippings ir neadekvāti dārgs ://

    Es noteikti mēģināšu meklēt vēl kādu versiju, bet sapratu, ka tagad eksperimentus likšu pie malas. Gribu, lai mati tīri, es priecīga un vairāk laika mazajam 🙂 Man teica, ka Biotēkā esot kaut kādas universālās ziepes, ar kurām varot arī matus mazgāt. Varbūt pamēģini tās?

    Latvijā viena meitene taisa labu labās matu ziepes un kondicionierus, viņu var atrast Etsy — veikaliņa nosaukums “Green Charm”. Man ļoti patīk. Pirms tam kādu laiku mēģināju rudzu miltu metodi. Pirmajā dienā likās ok, bet otrajā tomēr tādi saķepuši, tā ka nopriecājos, atradusi alternatīvu.

    Mēģināju Tevis minēto veikaliņu atrast, taču Etsy tāda vairs nav….
    TAČU, atradu manuprāt foršu alternatīvu turpat Etsy – SoapILoveU veikaliņš, kurā ir ne tikai šampūnziepes, bet arī cita veida ziepes. Ceru, ka palīdz! 🙂

    Meklēju latviešu meiteni rokā! Paldies 🙂

    Viņa gan ir krievu meitene, kas dzīvo Latvijā, bet raksta/runā tik pārsteidzoši labā latviešu valodā, ka sākumā tiešām noturēju par latvieti 😉

    Tam taču nav nekādas nozīmes 🙂 Galvenais, lai cilvēks foršs un produkts lielisks! Paldies, ka padalījies. Es noteikti kaut ko pasūtīšu no viņas.

    Marija, saki, lūdzu, kuru no šampūniem esi mēginājusi un iesaki?

    KOMENTĒT

    Tavs e-pasts netiks publicēts. Obligātā informācija atzīmēta *